Karakaya'dan Taşaron işçilire destek

MHP; TBMM’deki görüşmelerde halkın gündeminde olan ve hassasiyet gösterdiği konularda ilkeli duruşundan taviz vermiyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; taşeron işçilere destek çıkan, tütün üreticilerini koruyan mesajlar verirken, kıyıların amacı dışındaki kullanımı konusunda ise uyarıda bulundu.
Bu haber 2017-11-18 15:50:01 eklenmiş ve 160 kez görüntülenmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, taşeron işçi çalıştırma uygulamasından kıyı yapılarının satışı ve yerli tütün üretiminin korunması gibi birçok konuda partisinin görüşlerini paylaştı.

 

MHP’DEN TAŞERON İŞÇİLERE DESTEK

Taşeron işçilerin tamamına kadro verilmesi gerektiğini ilk gündeme getiren ve bunu savunmaya devam eden MHP, bu konudaki ilkeli duruşundan taviz vermiyor. TBMM’nde görüşülmekte olan taşeron işçi çalıştırma uygulamasına yönelik ilgili yasa değişikliği üzerinde söz alan MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, tasarıya “Tam bir hayal kırıklığı” şeklinde tepki gösterdi.

 

HANİ 2017’DE SON VERİLECEKTİ?

Karakaya devamla “Yeni düzenlemenin anlamı şudur ki; kamuda taşeron işçi çalıştırılması, maddenin yürürlüğe gireceği 1.1.2018 tarihinden sonra da devam edecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gerek seçim beyannamelerine gerekse Başbakan ve bakanların kamuda taşeron işçi çalıştırılmasına 2017 yılında son verileceğine ilişkin beyanlarına baktığımızda bu durumun izahı mümkün değildir. Bir yandan taşeron işçi kardeşlerimize sürekli sözler verilmekte, umut aşılanmakta, bir yandan da böyle bir madde tasarıya eklenmektedir. Buradan sormak istiyorum, bu taşeron mevzusu ne zaman çözülecek?” diye seslendi.

 

MHP TÜTÜN İTHALATINA KARŞI

MHP’li Mevlüt Karakaya, her zaman tütün üreticilerini destekleyen MHP’nin tütün ithalatına karşı olan tutumu konusunda da net konuştu. İhracat amaçlı da olsa tütün ithalatını benimsemediklerini söyleyen Karakaya “Düzenleme sonucunda ihracat amaçlı olarak tütün ithalatına imkân sağlanmaktadır ve bu düzenlemenin yerli tütün üreticilerimizin aleyhine sonuçlar doğuracağı açıktır, bu yanlış bir düzenlemedir. Bizim amacımız tütün ithalatını kolaylaştırmak değil, yurt içinde tütün üretimi ve yerli tütün işlenmesini artıracak ve teşvik edecek tedbirleri almaktır.” dedi.

 

KIYILAR AMACI DIŞINDA KULLANILMASIN

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, başta otel önü iskeleler, turizm amaçlı yat limanları ve marinalar da dâhil olmak üzere kıyı yapılarının kullanma izinlerinin kırk dokuz yıla uzatılabilmesi, bunların yatırımcı ve işletmecilere satışına imkân verilmesini öngören düzenlemeye de tepki gösterdi. Bu şekildeki düzenlemenin sıkıntı doğuracağını belirten Karakaya, “Özellikle, satılan yerlerin kullanımının sınırlandırılması, satın alınan yerlerin Turizmi Teşvik Kanunu amacı dışında emlak, ticaret ve benzeri diğer faaliyetler için kullanılması doğru değildir” diye konuştu.

Karakaya “Ayrıca, satış yapılan yerlerin turizm faaliyetleri dışında kullanılmasına müsaade edilmemesi ve etkin bir şekilde denetlenmesi için buradan yetkilileri de uyarmak istiyoruz.” ifadesiyle ikazda bulundu. 

ETİKETLER : Adana MHP Mevlüt Karakaya taşeron işçilere destek
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Dünya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler