Projelerin adamı yine bir ilk başlatıyor

Adana'da sosyal ve kültürel belediyecilik alanında çok farklı çalışmalar yaparak farkındalık yaratan Başkan Çelikcan yeni bir projeye daha imza atıyor.
Bu haber 2017-11-29 17:19:36 eklenmiş ve 269 kez görüntülenmiştir.

Yüreğir Belediyesi Avrupa Birliği tarafından finansa edilen ''Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe programı'' çerçevesinde hibe almaya hak kazandı. Yüreğir Belediyesinin hazırladığı ''Yüreğir İklim Değişikliğine Hazırlanıyor'' projesi başarılı projeler arasında yer aldı.

 Avrupa Birliği Bakanlığı'nın teknik destek sağladığı proje kapsamında, Yüreğir İlçesinin iklim değişikliği eylem planı oluşturulacak.50 kişilik bir uzman gurubuna Yüreğir iklim değişikliği eylem planı ve yenilenebilir enerjiler konusunda eğitimler verilecek. Uzman gurubu Yüreğir Belediyesi kültürevlerinde iklim değişikliği konusunda seminerler vererek vatandaşların bilinçlenmesi sağlanacak.

KÜLTÜREVİNİN ENERJİSİ KARŞILANACAK

Bu proje ile Yüreğir Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezine güneş enerjisi ile çalışan bir uygulama ünitesi kurulacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Kurulacak bu sistemle Şehit Pilot Serhat Sığnak Engelli Koordinasyon Merkezimizin ihtiyaç duyacağı enerjinin en az %50'si, güneş enerjisinden sağlanarak karbon salınım miktarı azaltılacak. Bu pilot çalışma ile  katılımcılara iklim değişikliğine karşı alınabilecek önlemleri uygulamalı olarak anlatılmasını sağlayacağız. Bu anlamda vatandaşların dikkatini yenilenebilir enerjilere çekmeye çalışacağız. '' şeklinde konuştu.

BAKANIMIZ SAYIN ÖMER ÇELİK'E TEŞEKKÜR EDİYORUM

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'e teşekkür eden Başkan Çelikcan  ''Adana'nın bu konudaki ihtiyacına dikkat çekmesi ve yerel yönetimleri proje hazırlamaya teşvik ettiği için Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Bu projeyle Adana'da iklim değişikliği konusunda önemli adımların atılmasına öncülük edecektir.'' diyerek önemli bir projenin başladığını belirtti.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DÜNYAYI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Akdeniz havzasının, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine karşı en hassas bölgelerden biri olduğunu belirten Başkan Çelikcan '' Türkiye, küresel ısınmanın özellikle su kaynaklarının azalması ve çölleşme ile bunlara bağlı ekolojik bozulmalar gibi olumsuz yönlerinden etkilenmeye başlamıştır. Dünya’nın iklimi değişmektedir. Bu değişim ne yazık ki; dünyamızı, atmosferi ve üzerinde yaşayan tüm canlıları da olumsuz etkilemektedir.  İnsanlar iklim değişikliği nedeniyle sıcaklık, nem, deniz seviyesinin yükselmesi ve daha fazla meydana gelmeye başlayan şiddetli hava olaylarında meydana gelen değişikliğe doğrudan maruz kalmakta ve su kalitesinde, yiyecek kalitesinde, ekosistemde, tarımda, endüstride, yerleşim yerlerinde ve ekonomide meydana gelen değişikliklerden ise dolaylı olarak etkilenmektedir.

 

 

 

ETİKETLER : Yüreğir iklim değişikliği Mahmut Çelikcan proje adamı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler