Tüyap Kitap Fuarı toplantısında, eğitim öne çıktı

Gazeteci-Yazar aynı zamanda TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, eğitimde tepeden inmeci bir anlayışla bir yere varmanın mümkün olmadığını belirterek,”Siyasetin eğitimle teması olmamalı” dedi.
Bu haber 2018-01-04 20:18:42 eklenmiş ve 135 kez görüntülenmiştir.

Çukurova 11. Kitap Fuarı 6 Ocak Cumartesi günü saat 12.00’de açılıyor. Fuar dolayısıyla HiltonSA’da açılış öncesi bir toplantı düzenlendi.  Toplantıya, TÜYAP Kültür Fuarları Kurumsal İletişim Müdürü Cemran Öder, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı  Kenan Kocatürk, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, Çukurova Fuarcılık Genel Müdürü Burak İnceoğlu, TÜYAP Adana Fuarcılık Bölge Başkan Yardımcısı Salih Gökmen katıldı. 

TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, Türkiye’de geçen yıl içinde yaşanan şiddet olaylarına değinerek şedid ve aynı zamanda sevgisiz, saygısız, birbirine kuşku ile bakan bir topluma dönüşmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Şiddetin en büyük düşmanın eğitim olduğuna vurgu yapan Kavukçuoğlu, “Yetişmiş bireyler en zor durumda bile şiddete başvurmaktan kaçınır” dedi. Almanya’da 30 yıl kalıp öğretim üyeliği yaptığını eğitim sisteminde değişikliğe şahit olmadığına dikkat çeken Kavukçuoğlu, “Eğitimde, uzman kadroların değiştirilmesi söz konusu bile olmaz. Biz de ise bakan değişir, kadrolar değişir, böyle olursa çer-çöp eğitim olur, eğitim sistemine neşter vurulmalı” diye konuştu. 

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk ise okuduğunu anlayan çocuklar için kitap okuma kültürünün geliştirilmesi gerektiğini belirterek bunun için anne babalara büyük iş düştüğünü söyledi. Kocatürk, Türkiye’de 1150 halk kütüphanesinin 12,5 milyon TL tutan bütçesinin Almanya’da bir kasaba kütüphanesinden daha düşük olduğunu söyledi. 

Fuar, 6-14 Ocak 2018 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. Yılın ilk kitap fuarına ev sahipliği yapacak Çukurova Kitap Fuarı’na 303 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken 80 kültür etkinliği ve imza günlerinde 500 yazar okurlarıyla buluşacak.   

Çukurova Kitap Fuarı’nın konukları arasında İpek Ongun, Altan Öymen, İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Ayşe Kulin, Canan Karatay, Üstün Dökmen, Arif Keskiner, Mine Söğüt, Ahmet Şimşirgil, AretVartanyan, Deniz Kavukçuoğlu, Sinan Yağmur, Adnan Özyalçıner, Semih Poroy, Ercan Kesal, Sinan Meydan, Mine Soysal, İhsan Eliaçık, Yekta Kopan, HaydarErgülen, Şükrü Erbaş, Mehmet Genç (Rotasız Seyyah), Mine G. Kırıkkanat, İbrahim Kaboğlu, Nebil Özgentürk, Tarık Tufan, Canan Tan,Feridun Düzağaç, Nevşin Mengü, Sibel Eraslan, Hikmet Anıl Öztekin, Bağış Erten, Yunus Ozan Korkut, İsmail Saymaz, Turhan Günay, Metin Celal, Ercan Karakaş, Ataol Behramoğlu, Kemal Hamamcıoğlu,  Enver Aysever ve pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.  

 

Girişin ücretsiz olduğu Çukurova Kitap Fuarı, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek, son gün kapanış saat ise 19.00 olacak.

ETİKETLER : Tüyap kitap Fuarı basın toplantısı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kültür-Sanat haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler