Perinçek; Yüreğimiz mehmetçikle

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Adana İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bir programa katılmak üzere Adana’ya geldi.
Bu haber 2018-02-03 19:13:05 eklenmiş ve 106 kez görüntülenmiştir.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Savaşan Mehmetçiğimize tüm yüreğimizle başarılar, zaferler diliyoruz. Türk milletinin yüreği, tüm insanlığın yüreği onlarla çarpıyor. Bu savaşımız aynı zamanda bir insanlık savaşıdır.” dedi.

 

MEHMETÇİK İSTİKLAL SAVAŞINI VERİYOR

Afrin’e yönelik düzenlenen ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ ile ilgili  ‘Mehmetçik İstiklal Savaşı veriyor’ ifadelerini kullanan Perinçek, “Türkiye’miz çok büyük bir karar sürecinin içinde. İstiklal Savaşları, vatan savaşları, aynı zamanda ülkeler için bir karar dönemidir. Çünkü savaşlarda toplumlar, milletler, bütün güçlerini topluyorlar ve tarih sahnesine çıkartıyorlar. O aynı zamanda toplumlara, milletlere çok önemli, büyük değişiklikler getiriyor. Dünya tarihine kendi ülkemizin tarihine baktığımız zaman görüyoruz. Şimdi bu vatan bütünlüğünü sağlayacak, Türkiye’ye barış huzur getirecek, terörü bitirecek olan bu savaştan kendini yenileyerek çıkacaktır. “ şeklinde konuştu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Adana İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bir programa katılmak üzere Adana’ya geldi. İlk olarak Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Doğu Perinçek, burada Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ile bir süre görüştü. Cafer Esendemir, Adana basını ve basın mensuplarının durumu hakkında Perinçek’e bilgiler verdi. Perinçek, Esendemir’e başarılar diledi.

Ardından ise bir basın toplantısı düzenleyen Doğu Perinçek, Adana’ da bulunmanın heyecan verici olduğunu söyledi.  Perinçek, “Çünkü 100. Yılını idrak etmiş bir basınımız. Türkiye’nin en eski İstiklal Savaşını yaşamış, o dönemler hizmet etmiş basını.  Adana basın mensuplarıyla beraber olmak büyük mutluluk. Bu daha da anlam kazandı. Birkaç saat uzağımızda şimdi Mehmetçik İstiklal Savaşı’nda. Yani siz Adana basını bir İstiklal Savaşı’ndan bir İstiklal Savaşına bu günlere geldiniz. O bakımdan bizlere heyecan veriyorsunuz. Sizleri o nedenle ayrıca saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

 

MEHMETÇİK İSTİKLAL SAVAŞINI VERİYOR

Afrin’e yönelik düzenlenen ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ ile ilgili  ‘Mehmetçik İstiklal Savaşı veriyor’ ifadelerini kullanan Perinçek, “Türkiye’miz çok büyük bir karar sürecinin içinde. İstiklal Savaşları, vatan savaşları, aynı zamanda ülkeler için bir karar dönemidir. Çünkü savaşlarda toplumlar, milletler, bütün güçlerini topluyorlar ve tarih sahnesine çıkartıyorlar. O aynı zamanda toplumlara, milletlere çok önemli, büyük değişiklikler getiriyor. Dünya tarihine kendi ülkemizin tarihine baktığımız zaman görüyoruz. Şimdi bu vatan bütünlüğünü sağlayacak, Türkiye’ye barış huzur getirecek, terörü bitirecek olan bu savaştan kendini yenileyerek çıkacaktır. “ şeklinde konuştu.

 

TÜRK MİLLETİ’NİN KALBİNİN MEHMETÇİKLE

Türk Milleti’nin kalbinin Mehmetçikle çarptığını hatırlatan Doğu Perinçek, “Buradan çok yakınımızda olan savaşan Mehmetçiğimize tüm yüreğimizle başarılar, zaferler diliyoruz. Türk milletinin yüreği, tüm insanlığın yüreği onlarla çarpıyor. Bu savaşımız aynı zamanda bir insanlık savaşıdır. Amerikan emperyalizmine karşı, dünya şuanda Türkiye’miz, Türk Milleti başı çeken, en ön siperde olan ülkelerden biri. Bir ay önce Çin Halk Cumhuriyeti’nde Dünya Siyasal Partiler Konferansı’na katıldık. Dünya’da 300’ün üzerinde siyasi parti katılmıştı. Orada da bunu dile getirdik. İnsanlığın en önünde çarpışan bir Türkiye var, Mehmetçik var, Türk Ordusu var.” dedi.

 

TÜRKİYE ÖN CEPHEDE

Yeni bir dünyanın kuruluşunda Türkiye yine en ön cephede olduğunu vurgulayan Perinçek, “Mustafa Kemal Atatürk Devrimci önderimizin o İstiklal Savaşı yıllarında söylediği söz bugünde geçerli. Biz sadece kendi hak ve hukukumuz için, kendi İstiklalimiz için değil, bütün insanlık adına savaşıyoruz. Bütün mazlum milletler adına savaşıyoruz. Gerçekten bu gün öyle. Sadece PKK, DAEŞ gibi terör örgütleriyle değil, onların arkasında duran ve onları piyon olarak üzerimize süren Amerikan Birleşik Devletlerine kaşı savaşmaktadır. Onun için bu savaş ciddidir, kapsamlıdır ve süresinin de tahmin edilenlerden daha uzun olacağı gözükmektedir. Ama Türkiye’nin birikimi, direnci, insan kaynaklarının varlığı buradan zaferle çıkacağımızı gösteriyor. O bakımdan Mehmetçiğimize de güveniyoruz, milletimize de güveniyoruz. Tabii ki doğru siyasetler savaşlarda çok daha önem kazanıyor. Çünkü tarımda, sanayide, çeşitli siyasetlerde bazı hatalar yapabilirsiniz, onları giderebilirsiniz. Ama savaştaki hataların maliyetleri çok yüksek oluyor. Büyük kayıplara yol açıyor. Zaman kaybı, insan kaybı o bakımdan savaşın doğru siyasetle yönetilmesi ve doğru strateji ile yönetilmesi çok önemli. Bu günde bu savaşın bizim önümüze getirip dayattığı bir görev vardır. O da bu savaşı Suriye’nin her alanda siyasi, askeri, diplomatik bütün alanlarda işbirliği yaparak yürütmesi gerekli. Biz şuanda Suriye’nin toprak bütünlüğü için savaşıyoruz. Çünkü oranın güvenliği bizim güvenliğimiz. Suriye’nin Irak’ın, İran’ın toprak bütünlüğü Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. Amerika oradan gitmeli. Suriye’de hiçbir ülke kalmamalı.  Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlanması, Türkiye’nin güvenliğinin sağlanması, Suriye’nin Kuzeyi’nden terörün kökten temizlenmesi gerekmektedir.” diye konuştu. 

 

MACRON’UN ERMENİ SOYKIRIMI İDDİASI

Doğu Perinçek, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un tekrar gündeme taşımaya çalıştığı sözde Ermeni soykırımı ili ilgili şunları söyledi, “Yine Adana toprakları Birinci Dünya Savaşı yıllarında Fransız işgali koşullarında Ermeni sorununu yaşadı. Şimdi biliyorsunuz Fransa Cumhurbaşkanı Macron kalktı yine biz Ermeni Soykırımı sözüm ona soykırımı gündeme getireceği gibi iddialarda bulundu. Buradan Fransa Cumhurbaşkanı’na Avrupa hukukunu hatırlatıyoruz. Ermeni olaylarını çok acı bir şekilde yaşamış ve şehitler vermiş, nenelerimizi, dedelerimizi o mücadelelerde kaybetmişiz. Bütün ölenlerimizi saygıyla anıyoruz. Macron iyi bilmelidir ki kendisi Avrupa Hukuku ile şuanda çarpışma halindedir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden 17 Aralık 2013’te görülen davada AİHM’de bir karar verdi. Bu yetmedi, birde itiraz üzerine 2015 yılında bir karar daha verdi. O da yetmedi Macron’a en son 28 Kasım 2017 tarihinde yine AİHM Genel Başkan Yardımcımız Ali Mercan davasında da bir kez daha karar verdi. Bu karar kamuoyunda bilindiğinin dışında anlamlar taşıyor. Yani bize yalandır deme özgürlüğü kazandırmadı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin bu kararlarında çok önemli bir gerekçe açıklandı. Diyor ki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi 1915 olayları Yahudi soykırımı ile aynı türden değildir.  AİHM kararında aynı şu ifadeler yer alıyor. ‘Parlementolar, hükümetler kürsüler, üniversiteler, akademik kuruluşlar, belediyeler bunların soykırım diye hüküm verme yetkileri yoktur.’ Sayın Macron da bu hükmü veremez. Buradan Adana’dan 1915 yılında bu acılar yaşamış Adana’dan Macron’a sesleniyoruz. Sizin soykırım diye bir şey söylemeye yetkiniz yok. Mahkemelerin yetkisine elinizi uzatamazsınız. Mahkeme kararlarına saygı gösterin.”

 

BÜYÜK KARARLAR VAR

Türkiye’nin önünde büyük kararlar bulunduğunu, bunlardan birincisinin vatan bütünlüğü sağlanacak ve terör temizlenmesi olduğunu aktaran Perinçek, “2.’si Türkiye üretim ekonomisine geçecek. Adana bu ihtiyacı en sıcak yaşayan illerimizden biridir. Bu bereketli topraklar için romanlar yazıldı. Orhan Kemal, Yaşar gibi önemli yazarlar yetişti aynı zamandı. Yani sadece Çukurova’da pamuk değil yazarda yetişiyor. O bakımdan bir aydın ilimizdir. 3.’sü komşularımızla işbirliği yapacağız. 4.’süs Türkiye naif aydınlanmış bir Türkiye olacak. 5. Olarak da Türkiye batıdan gelen tehditlere, Atlantik’ten gelen tehditlere, diğer Türk Cumhuriyetleriyle Asya’nın büyük ekonomileriyle yer alacaktır. Türkiye bunu uygulamalıdır. Vatan Partisi’nin programı Türkiye’nin gündemine gelecektir. Vatan Partisi, Türkiye’nin geleceğinin partisidir.” ifadelerini kullandı.

 

SEÇİME HAZIRIZ

 

Seçime ilk hazırlanan parti olduklarının altını çizen Doğu Perinçek sözlerini şöyle tamamladı, “Son derece disiplinli kararlı bir kurultay yaptık. Bizim diğer partilerden farklı olarak kısa ve öz konuşmalar yaparak birer devlet adamı şeklinde birer konuşma yaptı. Bizler bu nedenle seçime hazırız. Geleceğe en büyük güvenle bakan partiyiz. Cumhurbaşkanı adayımızı kurultayda tartıştık. Seçim hazırlıklarına ilk başlayan partiyiz.” 

ETİKETLER : Adana Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Afrin Mehmetçik
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler