TÜED seçime gidiyor

Sosyal içerikli projeleriyle üyelerinin gönlünde taht kuran TÜED Adana Şube Başkanı İyiyürek, olağan genel kurullarına tekrar başkan adayı olarak gireceğini söyledi
Bu haber 2018-02-08 16:51:08 eklenmiş ve 176 kez görüntülenmiştir.

Adana’da en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan, yaklaşık 65 bin üyesi bulunan Türkiye Emekliler Derneği TÜED Adana Şubesi’nde kongre heyecanı yaşanmaya başladı. 11 Mart 2018 tarihinde Seyhan Kültür Merkezi’nde yapılacak olan olağan genel kurula tekrar başkan adayı olarak katılacağını ifade eden mevcut başkan Seyfi H. İyiyürek, üyelerden destek istedi ve yaptıklarının yapacaklarına teminat olduğunu ifade etti.

 

Sosyal içerikli işlerle üyelerinin gönlünde adeta taht kuran Başkan iyiyürek, dün M. Salih (Selahattin) Metiner salonunda bir basın toplantısıyla aday olduğunu açıkladı. Genel kurula yönetim kurulu üyeleri Yaşar Tekin, Sabahattin Metiner, Mustafa Kastalmış ve Sabit Bakıner ile birlikte katılacağını kaydeden İyiyürek, başkanlık dönemindeki icraatlarını anlattı.

 

Başkan İyiyürek, şu anda merhum olan M. Salih (Selahattin) Metiner başkanlığındaki yönetim kurulunda idari sekreter olarak görev yaptığını ve 1993 yılından itibaren bu görevi 16 yıl yerine getirdiğini söyledi. Daha sonra Metiner’in aralarından ayrıldığını o nedenle önce olağanüstü ardından da olağan genel kurulda başkan seçildiğini hatırlatan İyiyürek, 9 yıldır bu görevde bulunduğunu kaydetti.

 

Derneklerinin tek amacının kendilerine üye olanların sorunlarını gidermek için adeta gecelerini gündüzlerine kattıklarını ifade eden İyiyürek, başkanlık döneminde üye sayılarını 65 bine çıkarmanın haklı olarak gururunu yaşadıklarını söyledi. Sık sık konuşması alkışlarla kesilen İyiyürek, kendilerine gösterilen güvenden dolayı herkese teşekkür ettiğini söyledi.

 

Genel kurullarının 11 Mart’ta saat 09.00’da olacağını belirten İyiyürek, herkesi kongrelerine davet ettiğini ve kendilerinden de destek istediğini açıkladı.

 

Görevde bulundukları süre içerisinde yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi veren İyiyürek, sağlık konusunda 22 hastaneyle indirim anlaşması yaptıklarını, söyledi. Diş doktorları, özel fizik tedavi merkezleri, termal kaplıcalar berber, kuaför anlaşması yaptıklarını, Ramazan ayında ihtiyacı olan 1000 kişiye erzak dağıttıklarını, maaş bağlamalar ve işsiz çocuklara mümkün olduğunca yardımcı olduklarını vurgulayan İyiyürek, mevlit-düğünlerin yapılması için bazı yerlerle özel indirimler sağladıklarını, Ankara’da Kızılay’da misafirhanelerine 400 kişiyi, Balıkesir Erdek’te bulunan sosyal dinlenme tesislerine de 120 kişi gönderdiklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

 

 “Bazı marketlerle üyelerimiz için yüzde 3 indirim sağladık. Mersin huzurevi yapımında 1 odanın tefrişatını yaptık. Ankara'da bulunan misafirhanemizde derneğimize ait bir adet odanın teşrifatını yaptırdık. Hastanelerde dernek kartını gösterilmek sureti ile muayeneleri gerçekleştirdik.  Derneğimiz kanalıyla maaşa bağlanmak  isteyen arkadaşlarımıza 15 günde emekli maaşı bağlattık. Üyelerimiz için iki kez sağlık taraması yaptırdık. Evi olmayan emekli kardeşlerimiz için yoğun çabalarla 300 adet Sarıçam, 300 adet Ceyhan’da olmak üzere 600 adet konut dairelere kuralar çekilerek sahiplendirdik. Bu konutlar 2018 Nisan ayında teslim edilecektir. Devamı olan 356 adet  konut için kura çekimi yapıldı. Temmuz ya da Ağustos aylarında Havutlu’da 300 konut için kura çekilişi yapılacak. Bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanlarımıza ve Milletvekili Fatma Gül Demet Sarı’ya teşekkür ediyoruz. 1200 üyemizi 2 Çanakkale olmak üzere Urfa, Konya ve Kapadokya gezilerine cüzi fiyatlarla gezdirdik.

 

 

“YETKİ İSTİYORUZ”                                    

Tekrar göreve getirildiklerinde de hayata geçirecekleri projeler hakkında da kısa bilgi veren İyiyürek, “Torunlarımıza varıncaya kadar düğün, nişan ve taziye evi yapmak istiyoruz. Yumurtalık’ta emekli tatil köyü, kalıcı dinlenme evi yapmak istiyoruz. Bazı marketlerden gıda ihtiyaçlarımızı gidermek açısından indirim anlaşmalarını çoğaltacağız. Üyelerimizi gezilere götürmeye devam edeceğiz. Termaller ile anlaşma sağlandı daha çok yerde de irtibatlarımız var. Örneğin Afyon ve Nevşehir’deki  tüm termaller. Bunları yapabilmek için öncelikli olarak sizlerden tekrar yetki istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

“ADAY ÇIKMASI BİZLERİ KAMÇILAR”

Başkan İyiyürek, yılların birikimini özetlediği basın toplantısında sözlerini şöyle noktaladı:

“Yönetim kurulu arkadaşlarımla üyelerimizin her türlü sorununu gidermenin gayretinde olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sosyal amaçlı faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Bizim yaptıklarımız iş başına tekrar getirdiğinizde teminat olacaktır.

Bu arada şunu da ifade etmek istiyorum. Genel kurulumuza başka aday isimlerin de olduğunu işitiyoruz.  Bu doğaldır. Demokratik bir ülkede yaşadığımızdan herkes aday olabilir. Adayların olması bizleri kamçılar, daha fazla çalışmamıza neden olur. Bu rekabet üyelerimize daha iyi hizmetin gelmesini sağlar.

Bu vesileyle üyelerimize tekrar aday olduğumu ve ekibimle yola devam edeceğimi bildirir, herkese sağlık, sıhhat, saygı ve sevgilerimizi sunarım.”

 

 

 

 

ETİKETLER : Adana TÜED Adana Şube Başkanı İyiyürek
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler