Tüyap İnşaat fuarı yarın kapılarını açıyor

Ekonominin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörü, 15-18 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Adana İnşaat - Kent ve IHS Fuarlarında bir araya geliyor. Çukurova’nın önemli inşaat firmalarının yanı sıra Türkiye’nin dört bir noktasından da katılımcıları ağırlamaya hazırlanan Fuar, yarın kapılarını ziyaretçilerine açıyor.
Bu haber 2018-02-14 19:39:41 eklenmiş ve 120 kez görüntülenmiştir.

Adana'da bu yıl 12'incisi gerçekleştirilecek olan İnşaat, Kent ve IHS Fuarları ziyaretçileri ile buluşmak için son hazırlıklarını tamamladı. Fuarlara ilişkin detayları basın mensupları ile paylaşan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, bu yıl 12. gerçekleştirilecek olan Adana İnşaat Fuarının sektöre canlılık getirmesini amaçladıklarını söyledi. İzolasyondan tesisata, boyadan vitrifiye ürünlerine, çatı ve cephe kaplamalarından seramik mutfak ve banyoya, kapı ve pencereden ısıtma soğutma sistemlerine kadar pek çok firma temsilcisini bir araya getiren Fuarlar, 15-18 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

TÜYAP Fuarcılık olarak 11 yıldır Adana’da çeşitli sektörlerde fuarlar düzenlediklerini, inşaat fuarlarının da bu fuarlar arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Alagöz, "İnşaat sektöründe önemli bir potansiyeli içinde barındıran Çukurova Bölgesi, fuarlar sayesinde iş hacmini ve ürünlerini hem yurt içi hem de yurt dışı alım heyetlerine gösterebiliyor. Yeni iş bağlantıları kuran firmalar ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Geçtiğimiz yıl inşaat fuarlarımız kendi katılımcı ve ziyaretçi rekorunu kırarken bu yılda aynı başarıyı sürdürüp çıtayı daha yükseğe taşımak için çalışmayı amaçlıyoruz. " dedi.

Alagöz, TÜYAP Adana İnşaat Fuarlarını Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, AKAMDER, AYAMDER, İMKON, ÇBB ve ÇUFAŞ’ın da aralarında bulunduğu önemli kurumlarla iş birliği halinde düzenlendiklerinin altını çizerek kurumlara destekleri için teşekkür etti.

TÜYAP Adana 12. İnşaat Fuarlarını bu yıl 5416 m²de açılacağını belirten Alagöz, bu oranın geçen yıla göre yüzde 6,7 oranında bir artış gösterdiğine dikkat çekti.

10 ülkeden 200 kişilik yabancı alım heyeti geliyor

Fuarların yurt dışına açılan birer kapı olduğunun da altını çizen Alagöz, yurt dışından ilgili alım heyetlerini fuarda ağırlamak için önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Kurum ve kuruluşların desteklerinin yanı sıra TÜYAP’ın yurt dışı temsilcilikleri aracılığıyla da heyetlere ulaştıklarının altını çizdi.

Alagöz sözlerine şöyle devam etti: "Yurt dışı alım heyetlerimiz ile fuar katılımcılarımızı bir araya getiriyor ve ikili iş görüşmeleri organizasyonu ile yeni iş ortaklıkları kurulmasına vesile oluyoruz. Ayrıca ülkenin dört bir yanından gelen inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, mimarlar, müteahhitler ve iş adamları ile katılımcı firmalarımız arasında iş bağlantıları kurulması için gayret gösteriyoruz." dedi.

Fuarlara bu yıl 10 ülkeden yaklaşık 200 kişilik yabancı alım heyetini ağırlayacaklarını belirten Alagöz; İsrail, Karadağ, Bulgaristan, Kosova, Ürdün, Azerbaycan, Gürcistan, Lübnan, Kıbrıs, İran’dan alım heyeti ağırlayacaklarını duyurdu.

4 gün boyunca etkinlik düzenlenecek

12. Adana İnşaat Fuarlarında 4 gün boyunca bir dizi etkinlikler de düzenlenecek. Çukurova Belediyeler Birliği 15-16 Şubat tarihlerinde gün boyunca belediye başkanlarının katılımıyla seminerler düzenleyecek.

16 Şubat’ta saat 15.00’da EPSDER tarafından Bölgesel Seminerler kapsamında Prof. Dr. İbrahim Uzun sunumuyla ‘’Isı Yalıtımı, Isı Yalıtımında EPS ve Enerji de Tasarruf” konulu seminer gerçekleşecek.

Mimarlar Odası Adana Şubesi işbirliği ile 4 gün boyunca Fuarda Mimarlar Odası Etkinlik Alanı’nda “Kentinizi Siz Planlayın” sloganı ile Adana Kent Mozaiği etkinliği yapılacak. Fuara gelen ziyaretçiler Adana’nın şehir planı üzerinde değişiklikler yaparak kendi kentini oluşturacak. Burada yapılan değişiklikleri her an kayıt altına alacak olan mimarlar, Adanalıların istediği kent modelini de bir model üzerinde 3 boyutlu olarak hazırlayarak sunumu yapacak.

17 Şubat Cumartesi günü saat 13.00 Fuar Merkezi’nde Mimarlar Odası Adana Şubesi, Göç konulu atölye çalışmasının sunumunun ardından Şehir Plancısı Ali Faruk Göksu ile “Adana'nın Geleceği ve Yeni Kent Modeli” söyleşisi yapılacak.

TÜYAP Adana İnşaat Fuarları 15-18 Şubat 2018 tarihlerinde 10.00 ila 20.00 arasında ziyaret edilebilecek. Fuardaki etkinlikler hakkında bilgi almak için ilgililer http://adanainsaatfuari.com/ adresini ziyaret edebilir.

 

 

ETİKETLER : TÜYAP Adana İnşaat Kent ve IHS Fuarları kapılarını açıyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler