SEYMER kursiyerleri ürünlerini sergiledi

Seyhan Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (SEYMER) kursiyerlerinin ‘el emeği, göz nuru’ ürünleri Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde sergilendi.
Bu haber 2018-02-14 19:41:28 eklenmiş ve 174 kez görüntülenmiştir.

SEYMER kursiyerlerinin el emeği göz nuru ve birbirinden değerli el işlerinin beğeniyle izlendiği sergiye Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ da katıldı. Karalar, sergi ile ilgili olarak SEYMER’ in ilçeye yayılmış 13 merkezde; kadın, çocuk, genç, yaşlı ve engelli bireyler olmak üzere toplumun tüm kesimlerine ulaştığını bildirdi.

Seyhan Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi, SEYMER’ in kişisel gelişimden meslek edindirmeye uzanan 60’ı aşkın branşta Halk Eğitim Merkezleri işbirliği ile halka ücretsiz eğitim imkânı sağladığını hatırlatan Karalar, amaçlarının Seyhanlıların açık eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmek, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, kültürel, kentsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak kent kültürünü geliştirmek olduğunu vurguladı.

Kurslarına katılanların çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanımlı hale getirildiğini vurgulayan Başkan Karalar, “Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlar ve el sanatlarımızın canlandırılıp yaşatılması, geliştirilerek gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlama amacına da hizmet eden SEYMER’ lerimizin kursiyerlerinin başarılı çalışmalarını görmek bizleri mutlu etti” dedi.

Başkan Karalar, bir meslek eğitimi alma imkânı bulamamış ya da herhangi bir nedenle eğitimini yarıda bırakmış olanlar, yeni bir meslek, hobi ya da sanat edinmek isteyenler ile bir meslek sahibi olup aile bütçelerine katkı sunmak isteyenler hedef kitlemizi oluşturuyor. Bu sergide görüldüğü gibi hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

"Kadınlarımız üretim ve istihdama destek olacak"

Çoğunluğunu kadınların ve gençlerin oluşturduğu SEYMER kursiyerlerinin bir sonraki aşamada üretim ve istihdama katılımının artırılması için belediyenin ayrıca “girişimcilik kursu, ürün satışına yönelik çeşitli etkinlikler, özel sektör şirketleriyle promosyon ürün anlaşmaları, organizasyon hizmetleri satışı” gibi olanakları da sunduğunu dile getiren Başkan Zeydan Karalar, şunları kaydetti:

 

“Sosyal hayatın ve yeşil alanın kısıtlı olduğu mahallelerde SEYMER, çocuk oyun odaları, engellilere uygun hale getirilen altyapısı, kadınlara ve yaşlılara yönelik sosyal aktiviteleri ile de halkın tüm kesimleri için nefes alacak bir alan oluşturuyor; hayata renkli bir pencere açıyor. Merkezlerimizden faydalanan tüm vatandaşlarımızı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyor, sergimize ev sahipliği yapan Optimum AVM’ye teşekkür ediyorum."

ETİKETLER : Seyhan Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi kursiyerler sergilerini açtı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yerel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler