vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

İyiyürek; Yaptıklarım yapacaklarımın teminatı

Röportaj: Fatoş TEKBAŞ Tüed bir bakanlık gibi çalışıyor, 65 bin üyesi var. Emekliler ay sonunu zor getiriyor, belli bir yaşı geçince sık sık hastalanıyor, hastanelerle yaptıkları anlaşmalarda yüzde 20’den yüzde 50’ye varan indirimler,
Bu haber 2018-02-22 18:50:52 eklenmiş ve 363 kez görüntülenmiştir.

 bir evi bile olmayan dar gelirli emeklilere konut ihtiyacı, tatil yapmaları için uygun çadırların kurulması, misafirhaneler, daha bir çok hizmete imza atan Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, 11 Mart’ta yeniden aday. 65 bin emekliye; ‘Yaptıklarım, yapacaklarımın teminatı’ diye seslenerek, yeniden desteklerini istiyor. 

Başkan İyiyürek üniversite mezunu, kendini emeklilere adamış. Ceplerine ‘Acaba daha ne kadar para sokabilirim’ derdinde. Emeklilerin gidebilecekleri, oturabilecekleri lokaller ve evler yapılmasında ön-ayak oldu. 70 tane anlaşma yapmış, sağlık sektöründen diğer sosyal alanlarda. Başkan İyiyürek’in çok daha iyi projeler üretiyor ve hayata geçirmeye devam ediyor. Dedikodulara hiç bakmıyor. Karataş, Yumurtalık sahilinde emekli tatil köyü yani lokal ve kalıcı bir dinlenme evi, var olan marketlerden gıda ihtiyaçlarını gidermek açısından marketler gurubu ile görüşmelerin devam ettiğini vurguluyor. Dedik ya, aynı belediye veya bir bakanlık  gibi çalışmalarda son sürat.

 

TEKBAŞ: Başkanım kaç yıldır bu derneğin başkanlığını yürütüyorsunuz?

İYİYÜREK: 9 Yıldır bu derneğin başkanlığını yapıyorum ama  16 yıldır İdari sekreterliğini yürüttüm. Kısacası bu dernekte gerek yöneticilik, gerekse idari sekreter ve başkanlıkla birlikte 25 yılımı verdim.

 

TEKBAŞ: Emekliler Derneği olarak bu güne kadar emeklilerin kaç sorununu çözdünüz?

İYİYÜREK: Emekliler yararlansın diye  22 hastane ile sözleşmemiz var. Daha önce hiçbir hastane ile sözleşmemiz yoktu. Allah rahmet eylesin başkanımız Selahattin Bey bu işlere koşturamıyordu. Ekibimle birlikte hastanelerle sözleşmeyi yaptık. 

Ben bu işleri yaparken hiç kimse bana yardımcı olmadı. Karşımda aday olanlar; “Bu işleri ben yaptım” diye öne çıkıyorlar. Onlar benim başkanlığımın altında bu işleri takip ettiler. Benim talimatımla bu işleri yaptılar. Yine ben yaptım. Ali bey benim yardımcımdı. Nereye giderse gitsin “Benimle muhatap olacaksınız” demekle ne kazanırsınız.  Ekip ruhunun dışında davranıyordu. .Siz başkan olsanız, nasıl davranırdınız,  nereye gidilirse gidilsin, görüştüğü insanlara veya kurumlara kendi kartını uzatarak; “benimle muhatap olacaksınız” demek ne anlama geliyor, siz söyleyin. 

 

TEKBAŞ: Sizi çiğnemiş oluyor.

İYİYÜREK: Ağzınıza sağlık, aynen öyle yaptı. Size teşekkür ediyorum. 25 yıldır bu dernekteyim. Rahmetli başkanımız Selahattin başkan beni buraya getirdi. Ben üniversite mezunu bir başkanım. Genel merkezinde denetim kurulu başkanıyım.

Diğer faaliyetlerimizde Erdek’te ki  tatil yerimiz, Ankara’da ki misafirhanemiz, hepsine katkı koyduk. Emeklilerle ilgili her türlü faaliyet yaptık. Emeklilerimiz tatil yapsın diye Karataş’ta çadır kurdurduk. Emeklilere cüzi bir miktarda, normal bir çadır kurmak günlük 30 lira ise, biz emeklilere elektrik ve su dahil olmak üzere günlük 10 liraya yaptırdık.

Emekli kardeşlerimize oturacak yer ayarlamasını, lokal gibi,  belediye başkanlarımızdan istedik. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e projeyi ben erdim.  10 tane emekliler için evler yaptı. Yüreğin Belediyesi yaptı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalarda Pazar yerlerinde yapıyor.

 

TEKBAŞ: Bize yaptığınız projelerden sez öder misiniz? 

İYİYÜREK: Ben emekliler için hep proje peşindeyim. Hiç evi olmayanlar var. Emekli demek dar gelirli demek. Kentsel dönüşümde emeklilere öncelik verilmesini istedim. Kooperatifçilik teşvik edilmesiyle emeklilerin ucuz konut sahibi olması gibi, İlgili yerlere bunu ilettim. Emeklilere ek gelir sağlayacak projelerin yapılması peşindeyim. 

Yaşlılara ve emeklilere sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetler organize edilmesi, emeklilerin öğrenim gören çocuklarına burs temin edilmesi, yaşlılar meclisi ve yaşlılar anlaşma kurulu oluşturulması, yaşlı bakım elemanları yetiştirilmesi ve bunların yerel yönetimlerde istihdam edilmesi, emeklilerin örgütlenebilmeleri için emekli derneklerine sahip çıkılması, su parasında emekliler için indirim yapılması gibi dosyaları belediyelere verdim. Takipteyim. 

 

TEKBAŞ: Başkanım sanıyorum yeniden adaysınız?

İYİYÜREK: Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek olarak, olağan genel kurula tekrar başkan adayıyım. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatı. 11 Mart 2018 günü herkesi genel kurula davet ediyorum. Yaptı 

 

TEKBAŞ: Yönetimde kimler var?

İYİYÜREK: TÜED Adana Şube Başkanı olarak Seyfi Hüseyin İyiyürek, yönetim kurulu üyeleri Yaşar Tekin, Sabahattin Metiner, Mustafa Kastalmış ve Sabit Bakıner birlikte yürüyeceğiz. 

 

TEKBAŞ: 11 Mart 2018 Pazar günü Seyhan Kültür Merkezi’nde saat 09:00'da olağan genel kurul toplantısını yapacaksınız. Yine bilmeyenler için ana başlıklar altında yaptığınız hizmetleri tekrar sıralar mısınız?  

İYİYÜREK: Benim ana gayem, derneğimizin üyesi emeklilerin yaşam şartlarını biraz daha iyileştirmek. 

“1-Derneğimiz  üyelerine sağlık konusunda yardımcı olmak için 22 adet Hastaneden indirimli

    ( muayene-tetkik-tedaviler )yararlanmaları  için anlaşmalar yapılmıştır.  

   2-Özel diş poliklinikleri ve  Diş doktorları

   3-Özel fizik tedavi merkezleri 

  4-Tıbbi Medikal ve Optik merkezleri 

  5-Termal Kaplıcalar

  6-Plaj-Kamp anlaşmaları

  7-Düğün Salonları ( Üyelerimize, Çocuklarına, Torunlarına )

  8-Berberler,Kuaförler

  9-1000 Kişiye ( Dul ve yetimlere ) ramazan ayında erzak dağıtıldı

10-Maaş bağlamalar ve işsiz çocuklarına mümkün olduğu ölçüde yardımcı olunması 

11-Otel konaklamalarında indirim uygulaması

12-Mevlit-düğün yemeklerde indirim anlaşması

13-Misafirhaneye ( Mediha Elden Sok Kızılay /ANKARA TEL : 03124350210 400 kişiyi gönderdik.

14-Sosyal Tatil sitesine de ( Erdek /BALIKESİR Müracaat) 120 kişiyi gönderdik. 

15-Anlaşmalı marketler zincirlerinde % 3 indirim anlaşması

16-Sürücü kursları ve eğitim kurumlarında indirim anlaşması 

17-Ayrıca Mersin huzurevi yapımında desteğimizi sunduk ve 1 oda tefrişatı tarafımızdan yapıldı. Ankara'daki misafirhanemizde derneğimize ait bir adet odanın da  tefrişatı derneğimizce yaptırıldı. Hastanelerde  dernek kartını gösterilmek sureti ile muayeneleri gerçekleştirdik. Derneğimiz kanalıyla maaşa bağlanmak  isteyen arkadaşlarımıza 15 günde emekli maaşı bağlattık, cenazelere ve düğünlere bizzat katılarak katkı sağladık. Dul ve yetimlerimize yani 200-300 TL maaş alan üyelerimize Ramazan ayında erzak yardımı yaptık. İki kez de derneğimizde sağlık taraması yaptırdık. Ve yine Adana Hastanesi  tarafından üyelerimize tarihi Taş Köprü üzerinde sağlık taraması da yaptırdık. Derneğimize üye 150 kişiye derneğimizin sosyal tesislerinden indirimli yaz tatili imkanı sağladık. Ayrıca evi olmayan emekli kardeşlerimize yoğun çabalarımız  sonucu  300 adet Sarıçam,300 adet Ceyhan’da olmak üzere 600 adet konut daireler kuralar çekilerek  2018 Nisan ayında teslim edilecektir. Devamı olan 356 adet  konut için kura çekimi yaptırdık. Temmuz ya da Ağustos aylarında Havutlu’da300 konut için kura çekilecek. Ayrıca 1200 üyemizi 2 Çanakkale olmak üzere Urfa, Konya ve Kapadokya gezilerine cuzi fiyatlarla gezdirdik. Söz verdiğimiz işlerin tamamını yaptık. Üyelerimiz bizi yeniden göreve getirirse yeni vaat edeceğimiz diğer konuların tamamını emeklilerimize kazandıracağız. 

 

TEKBAŞ: Yeniden seçilirseniz, bu defa ne yapmayı hayal ediyorsunuz?

İYİYÜREK: Tekrar göreve seçilirsek yapacağımız hizmetlerin bazılarını da sizlere açmak istiyorum. Örneğin torunlarımıza varıncaya kadar düğün, nişan ve taziye evi olmak üzere bir mekan yapmak istiyoruz. Yumurtalık sahilinde emekli tatil köyü yani lokal ve kalıcı bir dinlenme evi, var olan marketlerden gıda ihtiyaçlarımızı gidermek açısından marketler gurubu ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Bunları sonuçlandırıp indirimli alış veriş yapma imkanı sağlamak istiyoruz. Gezilerin devamını sağlamak istiyoruz. Termaller ile anlaşma sağlandı daha çok yerde de irtibatlarımız var. Örneğin Afyon ve Nevşehir’deki  tüm termaller.

Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte üyelerimizin her türlü sorununu gidermenin gayretinde olduk. Sosyal amaçlı faaliyetlerimize hız verdik ve tüm hızla da çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 

Genel kurulumuza başka isimlerin de başkan adayı olarak katılacağını işitiyoruz. Demokratik bir ülkede yaşadığımız için herkes aday olabilir. Adayların olması bizleri kamçılar, daha fazla çalışmamıza neden olur. Bu rekabet üyelerimize daha iyi hizmetin gelmesini sağlar. 

Üyelerimize tekrar aday olduğumu ve ekibimle yola devam edeceğimi bildirir, herkese sağlık, sıhhat, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

TEKBAŞ; Sizi tanımayanlar için başkanım biraz kendinizi tanıtır mısınız? 

İYİYÜREK: 1947 Magosa doğumluyum. 1963 Antalya’ya futbolcu olarak geldim. 2 yıl lise 4 yıl üniversite, Elektrik mühendisi oldum. okudum. 

Futbol oynarken ciddi bir sakatlık geçirdim, futbola veda etmek zorunda kaldım. Adana Bossa fabrikasında yönetici olarak çalıştım. 1987 yılında emekli oldum. Allah rahmet eylesin Mehmet Ali Alpaslan bey vardı, rahmetli Kenan Evren’in damadı ile tam 4 yıl sözleşmeli  çalıştım. 1992 yılında tam emekli oldum. 1993 yılında derneğe başladım. Selahattin başkan 1980 yılında bu dernek kuruldu. 

16 yıl bu dernekte idari sekreter olarak görev yaptım, 2009’da önce olağanüstü sonra seçimle başkanlık koltuğuna oturdum.

Yaptığım görevden de gurur duyuyorum. Emekli kardeşime bir şey veriyorsam ne mutlu bana diyorum. 

Hastaneler dışında çeşitli konular ve kurumlarla 70 tane anlaşma yaptık. Emekli kardeşlerimizin cebine ne kadar para giriyor, ben bunu düşünüyorum.

 

TEKBAŞ: Emeklilere ne kadar ücret alıyorsunuz? 

İYİYÜREK: Biz emeklilerden yılda 24 lira para istiyoruz hepsi bu.  Yüzde 50’sini  genel merkeze  yüzde ellisini bize kalıyor. 3 personel çalıştırıyorum, elektrik, su, aidat ödüyoruz, yöneticilere hak, huzur ödüyorum. 

Derneğimizin 65 bin üyesi var. 

Evli ve 3 çocuk  babası olup,  7 torun sahibiyim.  Ben ekibimle birlikte 7/24 emeklinin yanındayım, dedikodulara ayıracak zamanım yok. Ben işime bakıyorum. Bütün emekli kardeşlerimin 11 mart günü gelip oylarını kullanmalarını istiyorum. 

ETİKETLER : Türkiye Emekliler Adana Şube Başkanıs Hüseyin Seyfi İyiyürek Doruk Fatoş Tekbaş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yaşam haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول