vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Özdiş; İl başkanını kimler koruyor?

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin FETÖ bağlantıları hakkında TBMM’de basın toplantısı düzenledi:
Bu haber 2018-02-23 18:22:58 eklenmiş ve 366 kez görüntülenmiştir.

CHP Adana Milletvekili, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş, Adana’da geçtiğimiz haftalarda yapılan AKP Yüreğir İlçe Kongresinde yaşanan olaylar ve İl Başkanı Fikret Yeni’ye karşı yapılan protestolar üzerine TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek, “Fikret Yeni’nin geçmişindeki FETÖ bağlantılarından AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi var mıdır?” diye sordu.

 

GEÇMİŞTE FETÖ’YÜ ELEŞTİRENLER TUTUKLU, BANKASYA AVUKATLIĞI YAPAN BAŞTACI!

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’in yaptığı basın toplantısından satırbaşları şu şekilde:

Söz konusu Fikret Yeni isimli şahıs 2003 yılından 2015 yılı sonuna  kadar Bankasya’nın avukatlığını yapmış. Yani 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde ve Bankasya’nın Mayıs 2015te TMSF’ye devri gerçekleştiğinde bile bu kişi bankanın resmi avukatı.

Mahkemelerin karar tarihleri dikkate alındığında; Fikret Yeni’nin Ağustos 2015 yılında bile kendi hukuk bürolarındaki avukatlar aracılığı ile Bankasya adına davalar açarak veya davalı vekili olarak  davalara katıldığı açıktır.  (ek – 1)

Paralel yapı ile ilişkili şirketler incelendiğinde yapı ile ilişkili olmayan bir avukatın bu şirketlerin avukatlığını yapamayacağı açıkça görülecektir. Bu nedenle bu alçak yapının en büyük sermaye şirketi olan Bankasya’nın bölge avukatlığını, FETÖ ile alakası olmayan birine vermesi mümkün değildir. (dipnot olarak belirtmeliyim ki Bankasya’nın adana ilinde avukatlığını üstlenen serhat doğan ve Ruhi Hallaçoğlu gibi isimler FETÖ soruşturmalarında tutuklu, Ayhan Gül ve Serkan Ulufer ise 9 yıl cezayla hükümlüdür.)

Bursa cumhuriyet savcılığı, FETÖ’ye  finans sağladığı gerekçesiyle Sönmez Holding Şirketler Grubu hakkında soruşturma başlatmış ve holdingin tüm malvarlıklarına el koymuştu. Söz konusu Sönmez Holding 2014 yılında Adana Yumurtalık Organize Sanayi Bölgesinde Sönmez Çimento Fabrikası’nı açmıştı. Tahmin edin bu şirketin aylık 10 bin TL maaşlı bölge avukatı kim? Tabi ki Fikret Yeni. (ek-2)

Ortada kesinleşmiş bir mahkeme kararı bulunmaktadır. Detay olarak vermem gerekirse Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesinin 25.05.2017 tarihli ve 2016/497 esas ve 2017/761 sayılı iftira davasının kararına göre “geçmişte anılan terör örgütünün finans kaynaklarından olan bank asya’nın avukatlığını yapmış olması ve bunun gibi birtakım somut isnatlarla anılan örgütle irtibatlı olabileceğinin değerlendirildiği, buna göre yazı içeriğindeki ifadelerin mesnetsiz ve afaki olmadığı, dolayısıyla sanığın iftira kastıyla hareket ettiğinin kabul edilemeyeceği “ değerlendirilmiş ve ilgili kişi Fikret Yeni’nin açtığı iftira davasından beraat etmiştir. (ek–3)”

 

FETÖ İLE MÜCADELEDE “KANDIRILDIM,BİLMİYORDUM” DEMEK YETERLİ MİDİR?

FETÖ ile mücadele ettiğini iddia eden AKP’nin bu argümanını Fikret Yeni örneğinin yerle bir ettiğini savunan CHP’li Özdiş “AKP, kurumsal olarak bugün FETÖ’ye karşı görünse de adı hala FETÖ ile anılan isimlerden faydalanmaya devam ederek ileride şartların değişmesi halinde FETÖ ile yeniden işbirliği için kapıyı aralık mı bırakmaktadır?

Bankasya’ya para yatırmak, olanaksızlıktan FETÖ’nün yurdunda kalmak, kimi insanların KHK ile ihraç edilmesine hatta tutuklanmasına gerekçe olurken, yıllarca FETÖ ile ilişkide olan bazı insanlar için bu kriterler neden işletilmiyor?” sorularını sordu.

BUGÜN BURADA BASIN TOPLANTISI YAPMAMIN NEDENİ FETÖ İLE MÜCADELE ETTİĞİNİ İDDİA EDEN AKP’NİN ADANA’DA YAPTIĞI TAM TERSİ BİR UYGULAMAYI SİZLERLE VE DOLAYISIYLA HALKIMIZLA PAYLAŞMA DUYGUSU.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN ARDINDAN FETÖ İLE MÜCADELE ETTİĞİNİ İDDİA EDEN AKP HÜKÜMETİ, GEÇMİŞTEN BERİ ADI FETÖ İLE ANILAN BİRÇOK İSMİ ÖNEMLİ GÖREVLERDE TUTMAYA DEVAM EDİYOR VEYA  ÖNEMLİ GÖREVLERE ATIYOR. BUNA KARŞIN HAYATI FETÖ İLE MÜCADELEYLE GEÇMİŞ AYDIN, AKADEMİSYEN, YAZAR, GAZETECİ BİRÇOK KİŞİ GÖZALTINA ALINIYOR VE TUTUKLANIYOR.  

FETÖ’YÜ ELEŞTİREN GAZETECİLERİN TUTUKLU, ÖVENLERİN BAŞ KÖŞEDE OLDUĞU GÜNÜMÜZ TÜRKİYESİ’NDE AKP ADANA İL BAŞKANI FİKRET YENİ’NİN FETÖ BAĞLANTILARI KAFA KARIŞTIRIYOR, AKP’NİN FETÖ MÜCADELESİ ARGÜMANINI TEK BAŞINA YERLE BİR EDİYOR.

ŞİMDİ GELELİM FİKRET YENİ’NİN FETÖ BAĞLANTILARINDAN BAZI ÖRNEKLERE;

 

 

1-    SÖZ KONUSU FİKRET YENİ İSİMLİ ŞAHIS 2003 YILINDAN 2015 YILI SONUNA  KADAR BANKASYA’NIN AVUKATLIĞINI YAPMIŞ. YANİ 17-25 ARALIK 2013 TARİHLERİNDE VE BANKASYA’NIN MAYIS 2015TE TMSF’YE DEVRİ GERÇEKLEŞTİĞİNDE BİLE BU KİŞİ BANKANIN RESMİ AVUKATI.

HER NE KADAR FİKRET BEY 2014 EKİM AYINDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA BU DURUMUN MESLEĞİNİN GEREĞİ OLDUĞUNU, 2013 MAYIS AYINDAN BERİ BANKASYA’NIN DAVALARINI TAKİP ETMEDİĞİNİ İDDİA ETSE DE ADANA’DAKİ ÇEŞİTLİ MAHKEMELERİN 2015 TARİHLİ KARARLARINDA BANKASYA VEKİLİ OLARAK FİKRET YENİ’NİN İSMİ GÖRÜNMEKTEDİR.

MAHKEMELERİN KARAR TARİHLERİ DİKKATE ALINDIĞINDA; FİKRET YENİ’NİN AĞUSTOS 2015 YILINDA BİLE KENDİ HUKUK BÜROLARINDAKİ AVUKATLAR ARACILIĞI İLE BANKASYA ADINA DAVALAR AÇARAK VEYA DAVALI VEKİLİ OLARAK  DAVALARA KATILDIĞI AÇIKTIR.  (EK – 1)

 

 

2-    PARALEL YAPI İLE İLİŞKİLİ ŞİRKETLER İNCELENDİĞİNDE YAPI İLE İLİŞKİLİ OLMAYAN BİR AVUKATIN BU ŞİRKETLERİN AVUKATLIĞINI YAPAMAYACAĞI AÇIKÇA GÖRÜLECEKTİR. BU NEDENLE BU ALÇAK YAPININ EN BÜYÜK SERMAYE ŞİRKETİ OLAN BANKASYA’NIN BÖLGE AVUKATLIĞINI, FETÖ İLE ALAKASI OLMAYAN BİRİNE VERMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR. ( DİPNOT OLARAK BELİRTMELİYİM Kİ BANKASYA’NIN ADANA İLİNDE AVUKATLIĞINI ÜSTLENEN SERHAT DOĞAN VE RUHİ HALLAÇOĞLU GİBİ İSİMLER FETÖ SORUŞTURMALARINDA TUTUKLU, AYHAN GÜL VE SERKAN ULUFER İSE 9 YIL CEZAYLA HÜKÜMLÜDÜR.)

3-    BURSA CUMHURİYET SAVCILIĞI, FETÖ’YE  FİNANS SAĞLADIĞI GEREKÇESİYE SÖNMEZ HOLDİNG ŞİRKETLER GRUBU HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATMIŞ VE HOLDİNG’İN TÜM MALVARLIKLARINA EL KOYMUŞTU. SÖZ KONUSU SÖNMEZ HOLDİNG 2014 YILINDA ADANA YUMURTALIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE SÖNMEZ ÇİMENTO FABRİKASINI AÇMIŞTI. VE TAHMİN EDİN BU ŞİRKETİN AYLIK 10 BİN TL MAAŞLI BÖLGE AVUKATI KİM? TABİ Kİ FİKRET YENİ. (EK-2)

 

AKP ADANA İL BAŞKANI FİKRET YENİ’NİN FETÖ BAĞLANTISI OLDUĞUNA DAİR BU İDDİALARI SADECE BİZ SÖYLEMİYORUZ, KENDİ PARTİSİ İÇİNDE DE CİDDİ BİR KESİM BU DURUMA TEPKİ GÖSTERİYOR, KABUL EDİLEMEZ BULUYOR. GEÇTİĞİMİZ HAFTA YAPTIKLARI YÜREĞİR İLÇE KONGRESİNDE BİR ÇOK OLAYIN YAŞANDIĞINI, FİKRET YENİ’YE KARŞI FETÖ BAĞLANTILARI İDDİASIYLA ÇOK CİDDİ PROTESTOLARIN YÜKSELDİĞİNİ DE ADANA SİYASETİNDE BİLMEYEN YOKTUR, BEN DE BURADAN TÜM KAMUOYUNA DUYURMUŞ OLAYIM.

TÜRKİYE GENELİNDE VE ADANA YERELİNDE BİRÇOK GAZETE VE TELEVİZYONDA BU KİŞİNİN FETÖ İLE İLTİSAKLI OLDUĞUNUN HABERİNİN YAPILMASI VE FİKRET YENİ’NİN KENDİ HAKKINDA YAPILAN BUNCA HABERE RAĞMEN SADECE 1 GAZETECİYE DAVA AÇTIĞI VE BUNU DA KAYBETTİĞİ DÜŞÜNÜLÜRSE TABLO DAHA NET ORTAYA ÇIKMAKTADIR.

 

ORTADA KESİNLEŞMİŞ BİR MAHKEME KARARI BULUNMAKTADIR. DETAY OLARAK VERMEM GEREKİRSE ADANA 2. ASLİYE CEZA MAHKEMESİNİN 25.05.2017 TARİHLİ VE 2016/497 ESAS VE 2017/761 SAYILI İFTİRA DAVASININ KARARINA GÖRE “GEÇMİŞTE ANILAN TERÖR ÖRGÜTÜNÜN FİNANS KAYNAKLARINDAN OLAN BANK ASYA’NIN AVUKATLIĞINI YAPMIŞ OLMASI VE BUNUN GİBİ BİRTAKIM SOMUT İSNATLARLA ANILAN ÖRGÜTLE İRTİBATLI OLABİLECEĞİNİN DEĞERLENDİRİLDİĞİ, BUNA GÖRE YAZI İÇERİĞİNDEKİ İFADELERİN MESNETSİZ VE AFAKİ OLMADIĞI, DOLAYISIYLA SANIĞIN İFTİRA KASTIYLA HAREKET ETTİĞİNİN KABUL EDİLEMEYECEĞİ “ DEĞERLENDİRİLMİŞ VE İLGİLİ KİŞİ FİKRET YENİ’NİN AÇTIĞI İFTİRA DAVASINDAN BERAAT ETMİŞTİR. (EK – 3)

 

FETÖ BAĞLANTILARINI SIRALADIĞIMIZ FİKRET YENİ İLE İLGİLİ AKILLARA BİRKAÇ SORU GELİYOR;

1.FİKRET YENİ’NİN İL BAŞKANLIĞI, AKP GENEL BAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN, “FETÖ İLE EN UFAK İRTİBATI OLANLARI TEŞKİLATLARA SOKMAYIN’ ÇAĞRISI İLE ÇELİŞKİLİ DEĞİL MİDİR?

2.İL BAŞKANI  FİKRET YENİ’NİN İSMİNİN MAHKEME KAYITLARINDA GEÇMESİNDEN VE 2015 YILI SONUNA KADAR BANKASYA’NIN AVUKATLIĞINI SÜRDÜRDÜĞÜNDEN ERDOĞAN’IN HABERİ VAR MIDIR? EĞER HABERİ YOKSA SAYIN ERDOĞAN’I FİKRET YENİ’Yİ KORUYUP KOLLAMAK ADINA KİM KANDIRMAKTADIR?

3.YOK EĞER FİKRET YENİ İLE İLGİLİ TÜM BU OLANLARDAN SAYIN ERDOĞAN’IN BİLGİSİ VARDA BUNA RAĞMEN FİKRET YENİ’NİN ARKASINDA DURUYORSA HERHALDE DENECEK SÖZ; SEVSİNLER SİZİN FETÖ İLE OLAN MÜCADELENİZİ!

GEÇMİŞTE FETÖ BAĞLANTISI ÇOK AÇIK ORTAYA ÇIKAN AKP ADANA İL BAŞKANI FİKRET YENİ MUTLAKA SUÇLUDUR DEMİYORUZ.BU YARGININ İŞİDİR.BİZİ AKP’DEN AYIRAN HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE VE SUÇU KANITLANANA KADAR HER İNSANIN SUÇSUZ OLDUĞUNA OLAN İNANCIMIZDIR.ANCAK KAMUOYU VİCDANI YARALIDIR VE ŞU SORULARIN YANITININ PEŞİNDEDİR.YAŞAMININ HER AŞAMASINDA FETÖ’CÜ ÖRGÜTLENMEYE TEPKİ GÖSTEREN GAZETECİLER, AKADEMİSYENLER, ASKERLER, ÖĞRETMENLER VB. O DÖNEMDE BU MÜCADELELERİNDEN DOLAYI ÇOK AĞIR BEDEL ÖDEYENLER, BUGÜN FETÖ’CÜLÜKLE SUÇLANIRKEN, GEÇMİŞTE FETÖ BAĞLANTILARI NET OLAN BAZI İNSANLAR NEDEN KORUNUP KOLLANMAKTA VE ÜSTÜNE ÖDÜLLENDİRİLMEKTEDİRLER?

YOKSA AKP-FETÖ İŞBİRLİĞİ ŞEKİL DEĞİŞTİREREK SÜRMEKTE MİDİR?

AKP, KURUMSAL OLARAK BUGÜN FETÖ’YE KARŞI GÖRÜNSE DE ADI HALA FETÖ İLE ANILAN İSİMLERDEN FAYDALANMAYA DEVAM EDEREK İLERİDE ŞARTLARIN DEĞİŞMESİ HALİNDE FETÖ İLE YENİDEN İŞBİRLİĞİ İÇİN KAPIYI ARALIK MI BIRAKMAKTADIR?

FETÖ İLE MÜCADELEDE KRİTERLER NEDİR? “KANDIRILDIM, BİLMİYORDUM” DEMEK YETERLİ MİDİR?

BANK ASYA’YA PARA YATIRMAK, OLANAKSIZLIKTAN FETÖ’NÜN YURDUNDA KALMAK, KİMİ İNSANLARIN KHK İLE İHRAÇ EDİLMESİNE HATTA TUTUKLANMASINA GEREKÇE OLURKEN, YILLARCA FETÖ İLE İLİŞKİDE OLAN BAZI İNSANLAR İÇİN NEDEN BU KRİTERLER İŞLETİLMİYOR?

SON SÖZ;

AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN’IN  SÖYLEMLERİYLE EYLEMLERİ HER ZAMANKİ GİBİ ÇELİŞKİLİDİR. İL KONGRELERİNİN YAPILDIĞI ŞU AŞAMADA BAKALIM BU ÇELİŞKİNİN SONU NEREYE VARACAK? HAKKINDA BU KADAR OLUMSUZ İDDİA BULUNAN FİKRET YENİ TEKRAR AKP ADANA İL BAŞKANI OLACAK MI?

KAMUOYUNUN BİLGİLERİNE VE TAKDİRLERİNE SUNUYORUM.

 

 

ETİKETLER : Adana CHP Milletvekili İbrahim Özdiş FETÖ/PDY Fikret Yeni kimler koruyor?
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول