Menevşe, ''Güçlü Adana için aynı hedefte birleşmeliyiz''

ATO Başkanı Menevşe, Oda ve Borsa’nın yanı sıra OSB ile sivil toplum kuruluş temsilcilerin de katıldığı toplantıda neden tekrar aday olduğunu açıkladı.
Bu haber 2018-03-09 16:46:50 eklenmiş ve 199 kez görüntülenmiştir.

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, ekonomik anlamda öne çıkan ve hızla yükselen şehirlerin ortak özelliğinin “Aynı hedefte birleşmek” olduğunu belirterek, “Kısır çekişmeler, anlamsız fikir ayrılıkları şehrin dinamiğine sekte vurmaktadır. Adana, uzun yıllar bu şekilde yaşamıştır. Ancak son yıllarda, Adana’da Türkiye’nin de gıpta ile baktığı birlik beraberlik sağlanmıştır. Bu yapıyı koruyup, daha da güçlendirmek için tekrar aday oldum” dedi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Başkanlarından oluşan 100’ü aşkın kişiyle bir araya gelerek gelecek dönemdeki proje ve çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, MÜSİAD Şube Başkanı Burhan Kavak, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu’nun katıldığı toplantıda konuşan Menevşe, neden tekrar aday olduğunu açıkladı.

TOBB’a bağlı Odaların yanı sıra Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ve çok sayıdaki sivil toplum kuruluşunun başkanlarının, bu dönemde temsil ettikleri kurumlara itibar kazandırdıklarına işaret eden Menevşe konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölgesi şehirde sözü dinlenen gerçek kanaat önderleri haline gelmişlerdir. Artık bu kurumlarımız, Hükümet, Bakanlık, Valilik, Belediyeler ve Odalar Birliği gibi bir çok önemli kurum nezdinde fikirleri ve önerileri dikkate alınan bir konuma gelmiştir. Şimdi bu konumu korumak ve hatta daha ileri götürmek, Adana’nın stratejik hedefi olmalıdır. Seçimlere bu dönemde de devam etme kararımın temelinde; stratejik hedef için, ortak akıl ve irade vardır. Bir araya gelmemizin bir diğer amacı da, sizleri bu güce ortak etmek, hep beraber bu güce sahip çıkmak ve bu güç çatısı altında birleşerek sizleri bütünleştirmektir.”

Menevşe, önümüzdeki dönemdeki en önemli hedeflerinin Ticaret Odası’nın devam eden iki projesini tamamlamak olduğunu bildirerek, “Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nde, kısa sürede çok önemli mesafe kattık. Türkiye’de bir ilk olan projede, Bakanlık izni alındı, arazi tahsisi yapıldı ön yatırım talepleri toplandı ve böylece işin yüzde 80’lik bölümü tamamlanmış oldu. Diğer proje de yeni hizmet binası inşaatıdır. Proje tamam, paramız hazırdır. İmar durumunda yapılan değişiklik inşaatın başlamasına engel olmuştur. Ancak bu düzeltme tamamlanmak üzere olup, kısa zamanda temeli atılacaktır. Önümüzdeki dönemde ayrıca, ayakkabı ve tekstil sektörlerinde başlatmış olduğumuz site çalışmasını kent içinde faaliyet gösteren diğer iş kollarına da uygulayacağız. Seçimlerden hemen sonra oluşacak yeni organ üyelerimizle bir araya gelerek stratejik planı hazırlayacağız” diye konuştu.

 

Toplantıda söz alan Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, MÜSİAD Şube Başkanı Burhan Kavak, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu da, kent dinamikleri tarafından sağlanan sinerjinin sürdürülmesinin Adana’ya her açıdan yarar sağlayacağına yönelik mesaj verdiler.

ETİKETLER : ATO Başkanı Menevşe Oda ve Borsa OSB ile sivil toplum kuruluş temsilcileri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler