Hakkari'de "Hakkari'de Kadın Girişimci Olmak"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu ve Hakkari Üniversite işbirliğiyle “Hakkari’de Kadın Girişimci Olmak” konulu panel düzenlendi.
Bu haber 2018-03-10 20:12:18 eklenmiş ve 93 kez görüntülenmiştir.

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanlığının konferans salonunda "Hakkari'de Kadın Girişimci Olmak" konulu panele Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın eşi Dr. Funda Toprak, HATSO Başkanı Servet Taş, Hakkari Barosu Başkanı Avukat Zeydin Kaya, iş kadınlarından Adana Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda KAGİDER üyesi olan Filiz Yaldız, TOBB Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevda Keskin, Hakkari Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Pelin Yoğun, Hakkari Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi Başkanı Elif Ermağan, örnek kadın girişimci Nurgül Koyun ile Hakkarili kadın girişimciler katıldılar.

Panelin açılış konuşmasını yapan HATSO Başkanı Servet Taş, kadınların ekonomik ve sosyal yaşamda önemli mesafeler kat ettiklerine değinerek, "Kadının ilerlemesi, sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu; sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup; politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk gibi alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşıyor. Ayrıca, meslek kuruluşları olarak, kadınların sosyoekonomik hayata aktif katılımlarını desteklemeyi kendimize birincil görev edindik. Bu bağlamda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiası olarak her zaman kadınlarımızın ticarette ve ekonomide ülkemizin kalkınmasına büyük faydalar sağlayacakları şiarıyla her ilde oda ve borsalarımız bünyesinde kadın girişimcilerimizden oluşan kurullar oluşturduk. Gerek TOBB Başkanımız, gerekse biz oda ve borsa başkanlarımız, kadınlarımızın yaşamın her alanında gösterdikleri çabayı ve emeklerini önemsiyoruz. Bugünkü etkinlikleriyle bizleri bir araya getiren Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımıza ve Hakkari Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama Araştırma Merkezine teşekkürler ederiz" dedi.

Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi Pelin Yoğun'un moderatörlüğünü yaptığı panelde, TOBB Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevda Keskin, "Hakkari'de Kadın Girişimci" olmak konusu üzerine geçmişten bugüne kadar olan faaliyetlerini sunum halinde katılımcılara aktardı.

Panele konuk misafir olarak davet edilen Adana Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve KAGİDER üyesi Filiz Yaldız ise, "Yaşamın Her Alanında Kadının Rolü" konusu hakkındaki rol modellik üzerine düşünce ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

"Kadın Girişimcinin Başarı Hikayeleri" üzerine de Hakkari Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi Başkanı Elif Ermağan ve Büşra Moda Dikimevi işletme sahibi Nurgül Koyun, kadın girişimciler olarak başarı öykülerini anlattılar.

Yoğun ilgi gören panel; Başkan Servet Taş'ın Filiz Yaldız'a plaket takdimi ile sona erdi. - HAKKARİ

 

ETİKETLER : TOBB Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu Hakkari Üniversite "Hakkari'de Kadın Girişimci Olmak"
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler