vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

“Adanalılar, yüksek su faturası ödüyor”

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili, Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, mecliste yaptığı konuşmada Türkiye’nin ve Adana’nın sorunlarına parmak bastı, çözüm önerisi sundu: “Çukurova Belediyeler Birliği şeker fabrikası satın alsın”
Bu haber 2018-03-13 19:01:35 eklenmiş ve 295 kez görüntülenmiştir.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya, meclisin Mart ayı olağan toplantısında Türkiye ve Adana gündemine dair önemli açıklamalar yaptı. İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 97. yılını kutlayarak söze başlayan Çetinkaya, “Bildiğiniz üzere ilk kelimesi “Korkma” ile başlamaktadır. Bundan dolayı hiç birşeyden korkmadan ülkemizin bağımsızlığına, ulusumuz güvenliğine sahip çıkmamız gerekmektedir” dedi.

EKONOMİK ÇIKMAZ YAŞANIYOR
Türkiye, içeride ve dışarıda sosyal ve siyasal olarak bir çok sorunla karşı karşıya olduğuna işaret eden Çetinkaya, “Ülke genelinde adı konulmamış bir ekonomik çıkmaz yaşıyoruz. Başta tarım ve inşaat olmak üzere hemen tüm sektörler duraklama dönemine girmiş durumda. Başta akaryakıt ve enerji olmak üzere hemen hemen tüm alanlarda yapılan zamlar düşük ve orta gelirli vatandaşları, asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan halkımızı derin düşüncelere sevkediyor. Cumhuriyetin kazanımları fabrikalar bir bir elden çıkmaya devam ediyor. Adana’daki tekstil, yağ, un ve sanayi fabrikalarının kapanmasının ardından işsizliğin hangi boyutlara ulaştığını hepimiz görüyoruz. Bu sorunu sadece Adana yaşamıyor elbette. Şimdi karşımızda binlerce insana istihdam sağlayan, yine binlerce çiftçinin ekmek kapısı olan şeker fabrikaları özelleştirilmeye çalışılıyor. Anımsanacağı üzere özelleştirmeler ne yazık ki fabrikaların kapanma sürecini beraberinde getiriyor” diye konuştu.
FABRİKAYI SATIN ALIN!
Şeker fabrikalarının satılmasının milli servetin yok edilmesi anlamına geldiğini, bunun yanı sıra tam olarak bir halk sağlığı ve güvenlik sorunu oluşturacağını kaydeden Çetinkaya, Çukurova  Belediyeler Birliği’ne önemli bir teklifte bulundu. Çetinkaya, “Çukurova Belediyeler Birliği olarak gücümüz nispetinde bir veya birden fazla şeker fabrikasını satın alarak üretime, istihdama ve sağlıklı şeker üretimine katkıda bulunmamız gerektiğine inanıyorum” dedi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Her fabrika bir kaledir’ sözünü hatırlatan Çetinkaya,  “Cumhuriyetin birikimlerine sahip çıkmak, uluslar arası tekellerin, emperyal güçlerin ülkemizdeki üretime darbe vurmaması adına sesimizi yükseltmek zorundayız” ifadesini kullandı.
KALDIRIMLARI KULLANAMIYORUZ
Adana gündemine dair önemli açıklamalarda da bulunan Çetinkaya, kent merkezinde gelişi güzel park eden, yaya yollarını işgal eden, engelli vatandaşların geçişine dahi izin verilmeyen, apartmanların giriş kapılarının eşiğine kadar otomobil sokulan bir manzarayla karşı karşıya olunduğunu vurguladı.
Vatandaşın kaldırımları kullanamadığını söyleyen Çetinkaya, şu ifadelere yer verdi:
“Kentte otopark sorunu belirgin olarak karşımıza çıkarken yeni yapılan konut ve işyerlerinin de otopark ihtiyacını göz önüne almadan hareket ettiklerini görüyoruz.
YOL SORUNU BÜYÜK
Ayrıca belediyelerin soruna kalıcı çözüm üretmek yerine günü kurtarmaya dönük kent içinde otoparkçılık yaparak para kazanma gayretini de yadırgıyorum. Cadde ve bulvar kenarlarında kazalara ve kaosa davetiye çıkaran bu uygulamanın irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Adana’nın yollarına da bakmak gerekiyor. Kentin her tarafı adeta köstebek yuvasına dönmüş durumda. Koordinasyonsuzluk başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı kazıldıktan sonra bir türlü bitirilemeyen yollar herkesin malumu. Kırılan, dökülen, kapatılan, aylarca sürüncemede kalan yol sorunu bariz bir şekilde ortada duruyor. Vatandaşın büyük tepkisini çeken bu sorunun acilen çözümü için hızlı ve düzenli bir çalışma programının zamanı geldi de geçiyor bile…
HAVAMIZ KİRLİ
Dikkatinizi çekmek istiyorum. Adana gürültü kirliliğinde Türkiye’de ilk sırada yer alırken hava kirliliğinde üçüncü sırada bulunuyor. Kış aylarında nefes dahi alınamayan Adana’da gelişigüzel yakılan maddelerin, yaz aylarında ise anız yangınlarının önüne geçmek durumundayız. Anız konusu özellikle belirtmek istiyorum bütçeye bununla ilgili madde koymuştuk. Bu yıl uygulanması için şimdiden ekip ekipman hazırlığı yapılmalıdır. Belediyelerin çevre ve sosyal söylemi lafta kalmamalı, bu sorunları çözme adına kafa yorulmalıdır.
20 SAAT SU KESİNTİSİ OLUR MU?
Zamlardan bahsetmişken su zamlarına da vurgu yapmak gerekiyor. Son aylarda Adanalılar yüksek faturalar ödemek zorunda bırakılıyor. Söylendiği gibi Türkiye’nin en ucuz suyunu kullanamıyoruz maalesef. Yetkililer bu konuda daha duyarlı davranmalı ve zaten zar zor geçinen vatandaşın ekonomisine bir darbe daha vurmamalıdır. Ayrıca su kesintilerinin halkımıza önceden duyurulması da önem arzediyor. Örneğin sorgusuz-sualsiz geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri Karşıyaka’da 20 saati aşkın su kesintisi uygulanmıştır. Vatandaş da haklı olarak özellikle sosyal medya aracılığıyla tepkisini dile getirmiştir.
İLÇELERİN YOL SORUNUNA İŞARET ETTİ
Adana’nın birçok ilçesinde yaşanan kanalizasyon sorunu da giderilmelidir. Şikayetler, yeni yapılanan Sarıçam başta olmak üzere Pozantı, Feke, Karaisalı Salbaş’tan benim gibi siz değerli meclis üyelerine de aktarılmıştır. Ayrıca Fadıl-Söğütlü- Kocatepe-Karahan arası yolun bozuk olduğunu belirtirken mahalle muhtarlarına 2016 Yılından bu bozukluğun giderileceği sözü verilmiştir. Bu mahalle sakinlerini bu hizmeti hala beklemektedirler. Kusura bakmayın. Hep olumsuzluklardan bahsettim ama bu kente karşı sorumluluğumuzun bilincinde olarak hareket etmek durumundayız. Uyarı ve önerilerimizin dikkate alınacağına olan inancımla hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.”

ETİKETLER : Adana Büyükşehir Belediyesi CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya su trafik kaldırım şeker fabrikası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول