Cerit’ten Tarım Emekçilerine davet!

Öz Orman – İş Sendikası Adana Şubesi Tarım Orman 1 nolu iş koluyla birlikte örgütlendi. Tarım Orman emekçilerinin Öz Orman- İş’e geçişi başladı.
Bu haber 2018-04-04 20:25:48 eklenmiş ve 193 kez görüntülenmiştir.

 

Tarım Orman emekçileri Öz Orman – İş Sendikası altında toplamaya davet eden Öz Orman – İş Sendikası Adana Şube Başkanı Şahin Cerit, “ Öz Orman – İş sendikacılığı bir ‘ideolojik kavga’ zemini değil, emekçinin ekmeğini ve ülkenin milli gelirini büyütme mücadelesini bir aracı olarak görür” diye konuştu. Tarım Emekçilerini Öz Orman – İş Sendikası çatısı altında toplamak istediklerini ifade eden Cerit, “ Tarım- ormancılık işkolumuzdaki sendikalı işçilerin yüzde 69,1’inin üye olduğu Öz Orman- İş, işkolumuzun tartışmasız ‘En büyük ve en güçlü Sendikası’dır. Sendika ve toplu iş sözleşmesi hakkına henüz erişememiş milyonlarca emekçinin de hak ve menfaatlerini koruma başta olmak üzere, emeğin hakkını gözeten ilkeleri içerir” dedi. 

Öz Orman – İş Sendikası Adana Şube Başkanı Şahin Cerit Tarım Orman Emekçilerini Öz Orman – İş Sendikası altında toplamaya davet etti. Tarım emekçilerini bir çatı altında toplamak istediklerini ifade eden Cerit gazetemize açıklamalarda bulundu.

Öz Orman – İş, aynı işkolundaki tüm emekçilerin ortak mücadelesinin, başarıya giden en kestirme yolu olduğunu vurgulayan Cerit, “Tarım Teşkilatı emekçilerini, Öz Orman – İş çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Çünkü işkolumuzda emeğin birliğini gerçekleştirebilecek yegâne çatı, Öz Orman – İş’in güçlü ve sağlam çatısıdır” dedi.

SENDİKA DEĞİŞTİRMEK ANAYASAL BİR HAKTIR

Öz Orman – İş Sendikasını tercih etme sebeplerini de anlatan Başkan Şahin Cerit şu şekilde konuştu, “Sendika bir din, mezhep veya siyasi parti değildir. Sendika değiştirmek anayasal bir haktır. Bugün, evrensel bir ufka ve hizmete dayalı bilgi sendikacılığı geçerlidir. Öz Orman- İş, emeğin hakkını bilgi temelinde savunur. Öz Orman- İş Genel Merkez yöneticilerini ve uzmanlarını sürekli eğitir, taşra teşkilatı yöneticilerinin yanı sıra, binlerce üyesine de eğitim verir.” Çölleşmeyle mücadele de aktif olarak destek verdiklerinin altını çizen Cerit, “ Toprağın ve orman örtüsünün korunması amacıyla, Birleşmiş Milletler’ in Çölleşmeyle Mücadele çalışmalarına aktif destek veriyoruz. Bu konuda Birleşmiş Milletler’ akredite olan tek sendikayız” diye konuştu.

TARIM EMEKÇİLERİMİZ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Tarım Teşkilatı emekçileri iç neler yapacaklarını anlatan Cerit şunları söyledi:

“Güçlü ve Demokratik bir temsil için yeniden yapılanma; Öz Orman – İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesi yetkisi alır almaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda çalışan işçilerimizin hakkını almak ve onlara en iyi hizmeti sunmak için, yeni bir yapılanmaya gidecektir.

Adil ve Yeni Haklar içeren Toplu İş Sözleşmesi; Tarım Teşkilatı Toplu İş Sözleşme taslağımızı, Orman ve TİGEM’de olduğu gibi, üyelerimizle birlikte hazırlayacağız. Köy Hizmetleri’nden gelen işçilerimizin aldığı ücret fazla değildir. Sorun, diğer işçilerimizin daha az alıyor olmasıdır. Öz Orman – İş bu adaletsizliği, mağdur işçilerimiz lehine çözecektir.”

 

Birlik ve bütünlük çağrısı yapan Öz Orman – İş Sendikası Adana Şube Başkanı Şahin Cerit, “ Tarım- İş’ten istifa edip Öz Orman- İş’e üye olan işçi kardeşlerimiz, halen yürüklükte olan ve 1 Mart 2019 tarihine kadar geçerli olan mevcut TİS’ten, Tarım- İş’e dayanışma aidatı ödeyerek faydalanmaya devam edecektir. Öz Orman – İş, Tarım Teşkilatında yetki alıncaya kadar, bu teşkilatta çalışan ve Öz Orman- İş’e üye olan işçilerimizden hiçbir şekilde aidat alınmayacaktır” diye konuştu.  

ETİKETLER : Öz Orman – İş Sendikası Adana Şubesi Tarım Orman 1 nolu Şube Başkanı Şahin Cerit
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler