vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Adana’da YGAP ve FTR Çalıştayı

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından, düzenlenen "Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi (FTR) Adana Örneği" Bilgilendirme Çalıştayı Adana Şehir Hastanesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Bu haber 2018-04-09 21:40:14 eklenmiş ve 142 kez görüntülenmiştir.

YGAP ve FTR’nin mevcut durumunun değerlendirildiği, Adana Şehir Hastanesi örneği kapsamında yeni kurulacak YGAP ve FTR hastanelerinin kurulum ve işleyiş sürecinde ihtiyaç değerlendirmesi yapılarak yeni açılması planlanan şehir hastaneleri için model oluşturmanın amaçlandığı çalıştay saha gezisiyle başladı.

 

YGAP ve FTR Hastanelerinde incelemelerde bulunan heyet, hastanelerin fiziki yapısı, hasta kapasitesi, yatak sayısı, ekipman durumu gibi konularda YGAP’tan sorumlu Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Yarkın Özenli ve FTR’den sorumlu Başhekim Yardımcısı Mehmet Cenk Belibağlı’dan bilgi aldı.

 

 

“Şehir hastaneleri bize emanet”

Çalıştaya katılan AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Şehir Hastanelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayali olduğunu hatırlatarak, “Şehir Hastaneleri Cumhurbaşkanımızın Türk milletine layık gördüğü, vatandaşın sağlık hizmetini en üst düzeyde alabilmesi için kafasında hayal ettiği, tasarladığı bir vizyondur. Bu vizyonun içini doldurmak ve bu projenin gerçekten Cumhurbaşkanımızın amaçladığı doğrultuda işlemesini sağlamak biz sağlık yöneticileri ve sağlık çalışanlarının görevidir. Fiziki yapı olarak şehir hastanelerimizin dünyadaki en üst düzey benzerlerinden geri kalmadığını, devletin bu konuda üzerine düşeni yaptığına şahit olduk. Bundan sonrası Cumhurbaşkanımızın görevi değil, bu hastaneler artık bizim emanetimiz” ifadelerini kullandı.

 

 

“Tecrübelerden faydalanmalıyız”

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper de çalıştayı düzenlemekteki amaçlarının bilgi ve tecrübe paylaşımı olduğunu söyledi. Türkiye’nin farklı illerinde YGAP ve Fizik Tedavi Hastaneleri yatırımlarının devam ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Alper, “Hizmete başlayan hastanelerimizde bir tecrübe havuzu var. Proje aşamasında olan yatırımlarda ortaya çıkabilecek sorunları en aza indirmek, daha etkin, daha konforlu hastaneler inşa etmek açısından bu tecrübelerden faydalanmak gerekiyor. Bu çalıştayı düzenleyerek proje safhasında ve hizmet safhasında yer alacak gerçek kişileri bir araya getirerek kendimizi geliştirmeyi ve hastanelerimizi daha verimli hale getirmeyi hedefledik” dedi.

 

 

“Sağlık hizmetleri değişti”

 

Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer ise sağlık hizmetlerinde son 15 yılda büyük değişim yaşandığını kaydetti. Şehir Hastanelerinden önce sağlık hizmeti denince akla sadece doktor ve hemşirenin geldiğini hatırlatan Özer, “Yaşanan gelişmelerle birlikte sağlık hizmetlerinin yanı sıra otelciliği, yapıyı, donanımı doğru kullanmasını öğrendik. Bazı ülkelerin 50 yılda gelemediği aşamaya biz 15 yılda geldik. Sağlıkta dönüşüm mesleğe bakış açımızı, yaşam şeklimizi, bakışımızı değiştirdi” diye konuştu.

 

Adana Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Koray Daş ise Adana Şehir Hastanesi olarak yatırım aşamasındaki illerle bilgi ve tecrübe paylaşımı konusunda her türlü işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi.

2 gün süren çalıştay, 20 ilden 200’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirildi.

ETİKETLER : Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول