Tümer, ''Hekimleri rahat bırakın''

Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, dünyanın hiçbir yerinde savaş karşıtlığının Türkiye’deki kadar suistimal edilmediğini vurguladı.
Bu haber 2018-05-14 22:56:33 eklenmiş ve 96 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, doktorlara uygulanan baskı, zorlama ve görevden el çektirilmelerin sona ermesi  ve insanı yaşatmaya and içmiş hekimlerin görevlerinin başında olması gerektiğini vurguladı.

“YANLIŞ KARARDAN DÖNÜLMELİDİR”

Türk Tabipler Birliği (TTB)  Merkez Konseyinin yaptığı “Savaş bir halk sağlığı sorunudur!” başlıklı açıklama nedeniyle Sağlık Bakanlığı Başdenetçisi tarafından hazırlanan raporda aile sağlığı merkezi çalışanları Dr. Dursun Yaşar Ulutaş ve Dr. Selma Güngör’ün “bir daha devlet memurluğuna atanmamak üzere memurluktan çıkarma”yı düzenleyen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili hükmüne atıfta bulunularak aile hekimliği sözleşmesinin feshinin talep edildiğini ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı tarafından onaylandığını kaydeden Tümer, yanlış karardan dönülmesini beklediklerini ifade etti.

“DOKTORLARI RAHAT BIRAKIN”

Hekimlere destek amacıyla Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Dr. Dursun Yaşar Ulutaş’ı ziyaret eden Tümer, “İnsanı yaşatmaya and içmiş doktorları rahat bırakın. Demokrasi ve insan haklarının içselleştirilmediği bir Türkiye’de sağlıkta çağdaş normları yakalamamız mümkün görünmeyecektir” dedi.

“ÖLÜME KARŞI ÇIKMAK SUÇ MU?”

2 ay boyunca açığa alınan ve sağlık sisteminin çökmeye yüz tuttuğu bu kritik süreçte görev yapamayan Dr. Yaşar Ulutaş’ın  görevine iade edildiğini ancak ne hikmetse bu kez de memurluktan çıkarılmaya çalışıldığını vurgulayan Tümer, “Dünyanın hiçbir yerinde savaş karşıtlığı bu denli suistimal edilemez. İnsanların ölmemesini istemek, hele ki hayatlarını insanları yaşatmaya adamış doktorların savaşa karşı çıkması kadar doğal bir durum olamaz. Savaşın bir halk sağlığı sorunu olduğu bilimsel bir gerçektir. Dr. Dursun Yaşar Ulutaş ve Dr. Selma Güngör hakkında bir mahkeme kararı olmaksızın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun “bir daha devlet memurluğuna atanmamak üzere memurluktan çıkarma” maddesine atıfta bulunularak sözleşmesinin feshi girişimi doğru bir karar değildir. Demokratik kitle örgütleri üzerindeki baskı ve sindirme girişimleri bir an önce son bulmalıdır” dedi.

ETİKETLER : Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer hekimleri rahat bırakın
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler