ÇUKUROVA ACİL TIP GÜNLERİ BALCALI’DA YAPILDI

İlki 2008 yılında gerçekleştirilen Çukurova Acil Tıp Günleri Sempozyumunun 6.cısı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde yapıldı.
Bu haber 2018-05-15 21:49:41 eklenmiş ve 193 kez görüntülenmiştir.

ÇUKUROVA ACİL TIP GÜNLERİ BALCALI’DA YAPILDI

Sempozyumun açılış konuşmalarından birini yapan Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Koç Üniversitesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi  Özlem Dikme düzenli olarak her iki yılda bir yapılan  ve bu yıl 6. sı başlayan Çukurova Acil Tıp Günleri Sempozyumunun bugünlere başarıyla gelmesinin de büyük emeği olan Sempozyum Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ e teşekkür etti. Dikme, Organizasyonların zorluğu ve önemine değinerek , düzenli olarak  devam  ettirilmesinin önemli olduğunu etkinlik sayesinde de bilgi paylaşımlarının ön plana çıktığının önemine dikkat çekti.

 

Daha sonra söz alan Sempozyum Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı  Prof. Dr. Zeynep Kekeç, İlki 2008 yılında Çukurova  Tıp Fakültesi  Mezunlar derneği , TATD ve Çukurova Acil Tıp Ana Bilim Dalı birlikteliğinde bölge genelinde yapılan ilk Acil Tıp Kongresi niteliğinde olarak başlatılan 1.Çukurova Acil Tıp Günleri sempozyumundan  bu yana geçen 12 yıl boyunca  Acil Tıp alanında önemli olan çok sayıda kurs ve sempozyum organize ettiklerini, ayrıca bu yıl 6.sı başlayan Çukurova Acil Tıp Günleri sempozyumuna ilginin çok yoğun olduğunu sempozyum kapsamında yer alacak olan Kritik Bakım USG Kursu, İleri EKG Kursu ve  Acil Tıp da Kırmızı Bayraklar Kursuna ilginin çok yoğun olduğunu, kurs kapasitelerinin kısa sürede dolmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Organizasyonların ekip ve dayanışma işidir diyen Kekeç, bu bağlamda bilimsel destek veren herkese özellikle TATD USG çalışma grubu başkanı  Doç. Dr. Funda Karbek Akarca ve ekibine teşekkür etti.. Sempozyum kapsamında il dışından katılımcı ve eğitmenlerin katılımıyla ‘Bilginin Paylaşıldıkça Bilim Haline Geldiğini’ ifade eden Kekeç, verimli ve iyi bir sempozyum olması dileklerini iletti.

 

Açılış konuşmaları sonrası Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı araştırma görevlisi Dr. Ömer Taşkın’ın piyano dinletisi verdi daha sonra ise teorik ve pratik olarak gerçekleştirilen bilimsel programa geçildi. Yapılan bilimsel toplantılar ve kurslar sonunda ise katılımcılara çeşitli alanlarda sertifikalar verildi.

 

ETİKETLER : Çukurova Acil Tıp Günleri Sempozyum 6.cısı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi yapıldı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler