Adana'nın 4'üncü Ar-Ge Merkezi Kuruldu

Adana’da, enerjiyi, uluslararası standartlarda yaptığı üretimle güce dönüştüren Transformatör Elektromekanik; Beta ve MFC markalı ürünlerini, yenilikçi vizyonuyla büyütmeye devam ediyor.
Bu haber 2018-06-12 22:12:59 eklenmiş ve 120 kez görüntülenmiştir.

Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde, 63 bin metrekare kapalı ve açık alanda, güç, dağıtım, hermetic, kuru ve özel sargılı trafo üretimi yapan Transformatör Elektromekanik Adana'nı 4'üncü Türkiye'nin 715'inci Ar-Ge (Araştırma Geliştirme) Merkezi'ni kurdu.

 

Transformatör Elektromekanik Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Cenk Dağsuyu, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan onaylı Ar-Ge Merkezler'inde geliştirecekleri inovatif ve katma değeri yüksek ürünlerle, iç ve dış pazar payını artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

Araştırma ve geliştirme sektörde fark oluşturur

 

Yusuf Cenk Dağsuyu, günümüzde sektörel yarışa ayak uydurmak ve global markalarla rekabet edebilmek için en önemli unsurlardan birinin yenilikçi çalışmalar olduğunu, bunun da AR-GE'den geçtiğini ifade etti. Enerji sektöründe Ar-Ge Merkezi'ne sahip sayılı firmalar arasında yer aldıklarını belirten Dağsuyu, "Elektrik-Mekanik Tasarım, Ürün Geliştirme, Fikri-Sinai ve Mülkiyet Hakkı, Test Analiz ve Proje Geliştirme olmak üzere toplamda 5 ayrı departmanda, 20 araştırmacı ve 2 destek personelimizle, 335 m2'lik bir alanda araştırma ve geliştirme çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Ar-Ge Merkezimiz'de sadece ürünlerimiz için değil, personelimiz için de çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Biliyoruz ki büyüme için sadece teknolojik ve fiziki yatırımlara değil, nitelikli personel yapısına da ihtiyaç vardır. Bu sebeple, çalışanlarımızın kişisel gelişimleri için geniş imkanlar ve fırsatlar sunmaktayız. Personellerimizin bilgi birikimini arttırmak amacı ile eğitimlerine özen gösterilmekte ve lisans mezunu çalışanlarımıza yüksek lisans ve doktora yapmaları için çeşitli imkanlar sunmaktayız"dedi.

 

Ar-Ge Merkezi'nden 3 proje

 

Dağsuyu, AR-GE Merkezi'nde enerji sektörünün beklentilerini belirlediklerini ve fark oluşturacak bilimsel çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

Ar-Ge'nin sürdürülebilir büyüme için en önemli unsurlardan biri olduğunu belirten Dağsuyu, şunları kaydetti:

 

"Merkezimizde şu ana kadar TÜBİTAK tarafından onaylanmış 3 adet proje bulunmaktadır. Bunlardan 2 tanesini tamamladık bir tanesi için çalışmalarımız halen devam etmekte. Ar-Ge Merkezimiz'i kısa bir süre önce kurmuş olmamıza rağmen, bu denli bir başarıya ulaşması bizim için büyük bir gurur kaynağı. Transformatör Elektromekanik olarak, inovatif ürün ve süreç geliştirmek için birçok ulusal ve uluslararası projelere imza atmaya devam edeceğiz."

 

Ar-Ge neden önemli?

 

Günümüzde gelişen bilgisayar ve internet teknolojileri sayesinde artık bilgi, mal ve hizmet üretimi ve dolaşımının küresel ölçeklerde gerçekleştiğini belirten Dağsuyu, yaşanan bu dönüşümlerin ülkeleri Ar-Ge'ye daha fazla önem vermeye zorladığını bildirdi.

 

Ar-Ge'ye yapılan harcamaların bir ülkenin ya da firmanın teknoloji yeteneğini tanımladığını belirten Yusuf Cenk Dağsuyu, "Küreselleşme süreciyle birlikte her geçen yıl artan rekabet ortamında, Ar-Ge faaliyetleri sonucu yaratılan bilgi ve teknolojik yenilik, özellikle internetin gelişmesiyle birlikte daha kolay yayılabilmektedir. Yaratılan buluşun, ürünün ve bilginin dağılımının hızlanması, Ar-Ge yatırımlarının verimliliğini arttırmakta birlikte maliyetleri de düşürmektedir" dedi. 

ETİKETLER : Transformatör Elektromekanik; Beta ve MFC markalı ürünler Adana
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ekonomi haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler