vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Kadın Meclisi’nden tepki

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadına ve çocuğa yönelik şiddet ve istismar olaylarına yönelik bir basın açıklaması yayınladı.
Bu haber 2018-07-06 18:00:20 eklenmiş ve 215 kez görüntülenmiştir.

İdam ve hadımın çözüm olmayacağı belirtilen açıklamada, “Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddet ve istismar olaylarına karşın koruyucu ve önleyici tedbirler alınması gerektiğini, taraf olunan Uluslararası sözleşmelere uyulması gerektiğini, İdamın-Hadımın çözüm olamayacağını yıllardır dillendiren, hatta haykıran Kadınlar olarak Adana’dan ses veriyoruz!” denildi. Açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi:

“Medeni kanunda ayrı, Ceza Kanununda ayrı statülere sahip olan ÇOCUK Kavramı iyileştirilmedikçe, Cezai yaptırımlar Hakim inisiyatifine bırakıldıkça, İyi hal ve benzeri anlamsız hafifletici unsurlar kararı etkiledikçe maalesef bakmaya doyamadığımız nice çocuklarımızı daha da koruyamayacağız.. Yetişkin ve yetkin haldeki kadının dahi korunması neredeyse imkansız haldeyken 18 yaş altı kız ve oğlan çocuklarımızın karşı karşıya kaldığı tehlikelerin farkındayız.

Biz Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak; defalarca karşı çıktığımız konulardan biri de aile, kadın ve çocuğa ilişkin konuların; yüzeysel meselelermişcesine TORBA yasalara dahil edilmesi idi. 27.Dönem 66. Hükümetin politikalarından beklentimiz; Kadın ve Çocuktan sorumlu Aile Bakanlığı gibi bir isim ve işleyiş anlayışı iken, maalesef Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birleştirilmesi söz konusu olup, toplumsal sorunların çözümü noktasında sığ kalacak düşüncesi, Biz Kadın STK’ları tedirgin etmektedir.Kaçırma, hürriyetten yoksun kılma, eğitim hakkı, hatta yaşam hakkı gibi birçok konuda mağdur edilen kadınlar ve çocuklar için olay vuku bulduktan sonra cezai yaptırımların akıbeti ve çeşitlerinin konuşulması; sorunu önlemekten uzak, toplumsal galeyanı artıracak, ayrımcı ve nefret söylemlerini tetikleyecek unsurları barındırmaktadır.Tecavüz, Cinsel saldırı ya da istismar; Fiziki bir eylem olarak değil rehabilitesi üzerine çalışılması gereken ve toplum dinamiklerini derinden etkileyen ruhsal sorunlardır.Kadın ve Çocuğa yönelik Fiziksel,cinsel, psikolojik, ekonomik ve her türlü şiddet ve istismarın önlenmesi, ceza çeşitlerinden daha önceliklidir.Derhal; Taraf olunan Uluslararası sözleşmelerden İSTANBUL SÖZLEŞMESİ hükümlerinin Türk Ceza Kanununa, eksiksiz ve tam metni ile uyarlanması, Uluslar arası Çocuk Hakları Sözleşmelerinin Koruyucu ve kollayıcı tedbirlerinin tüm kolluk kuvvetlerince benimsenmesi ve kanunen uygulanabilir halde yasalaştırılması caydırıcı unsurlardan olacaktır.

Kadın ve Çocuk Hakları Danışma Merkezleri ve İlk Adım Kriz Merkezleri, alanında uzman psikolog ve sosyal çalışmacılar desteği ile yurt genelinde yaygınlaştırılmalıdır. Ulusal düzeyde Kadın ve Çocuk İstismarı Önleme Merkezleri ve ALO ACİL DANIŞMA HATLARI kurulup, yaygınlaştırılmalıdır. Nüfus yoğunluğuna göre, çocuklarımızın kullanım alanları olan kentsel alanların tamamında, mahalle içi oyun parkından, okulların bulunduğu ara sokaklara kadar güvenlik kameraları ile tüm kentin 7 gün 24 saat izlenebilir, şeffaf ve erişilebilir güvenlik ağı ile donatılması, mevcut teknoloji ile mümkün olup, tüm il ve ilçe belediyeleri de göreve davet ediyoruz.

 

 

Bu Toplumsal Fecaat, ancak ve ancak toplumsal dayanışma ile çözülecektir. Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak; tüm Sivil toplum örgütlerini, Kamu Kurum ve kuruluşlarını, Meslek Odalarını, Yerel Yönetimleri, Akademisyenleri ve toplumun tüm dinamiklerini sağduyu çerçevesinde Dayanışma davet ediyoruz.”

ETİKETLER : Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi kadına şiddet
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول