vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Çetinkaya: Belediye arsaları hacizli

CHP Grup Başkan Vekili Ulaş Çetinkaya, kendilerinin Büyükşehir Belediyesi’nde belediyeye ait arsa satışlarının yapılacağını öngördüklerini belirterek, “Ekonomik olarak Büyükşehir Belediyesi’nin iyi yönetilmediğini rakamlarla söylemiştik ve en fazla arsa satışı olacak demiştik öngörümüz tutmadı sebebi de diğer borçlarından dolayı hacizli olmalarıdır” dedi.
Bu haber 2018-08-16 23:15:50 eklenmiş ve 158 kez görüntülenmiştir.

CHP Grup Başkan Vekili Ulaş Çetinkaya, kendilerinin Büyükşehir Belediyesi’nde belediyeye ait arsa satışlarının yapılacağını öngördüklerini belirterek, “Ekonomik olarak Büyükşehir Belediyesi’nin iyi yönetilmediğini rakamlarla söylemiştik ve en fazla arsa satışı olacak demiştik öngörümüz tutmadı sebebi de diğer borçlarından dolayı hacizli olmalarıdır” dedi.

 

 Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 4. Birleşimine ait gündem maddelerinin yer aldığı oturum toplandı. Başkanlığı Meclis Başkanı Murat Cevheribucak’ın yaptığı oturumda 12 madde yer aldı. Gündemde 12 madde yer aldı. Gündemin 3. Maddesi olan, “Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür vakfı Adana Şubesine ihtiyaçlarının karşılanmasına ait komisyon raporu”  yer aldı. Madde oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 4. maddesinde ise, “Ek ödenek tasarısına ait komisyon raporu “ yer aldı. Gündem ile alakalı olarak Ak Parti Grup Başkan Vekili Cumali Altınöz söz aldı.

 

ALTINÖZ: YARIM KALAN PROJELER BİTİRİLSİN

 

Ek ödemelerle mevcut yarım kalmış projelerin bitirilmesinin daha doğru olacağını söyleyen Altınöz, “292 Milyonluk bir ek bütçe hazırlığı yapıldı. Bununla alakalı olarak arsa satışları da ön görülüyor. Hazırlanan ek bütçe özellikle birkaç tane daha yatırım yapmak için hazırladığı açıklandı bizlere. Bununla alakalı yeni yatırımlara girişmek dururken mevcut yatırımlarda yarım kalan, bitirilemeyen, aksayan yatırımlar var. Neden bunlar bitirilme çabasında değil de, yeni yatırımlar için hazırlık yapılıyor. Yeterli bir açıklama olduğunu düşünmüyorum bununla alakalı. Elbette ki bütçeyle alakalı bir engel söz konusu olmayacak. Ama mevcut yatırımları bitirelim öncelikle. Bu ödenekleri böyle kullanalım.” dedi.

 

CEVHERİBUCAK: PROJELER SEÇİMDEN ÖNCE BİTECEK

 

Meclis Başkanı Murat Cevheribucak ise, bu projelerin hepsinin seçimden önce bitirilecek projeler olduğunu savundu. AK Parti Meclis Üyesi Vedat Gündoğan, Devlet bahçeli Köprüsü’nün öncelikle bitirilmesi gerektiğini hatırlattı. Vedat Gündoğan’ın konuşmasına Cevheribucak, “Vedat Bey Devlet Bahçeli Köprüsü’nü gidip görsün. Çalışmalar devam ediyor.” şeklinde cevap verdi. Bunun üzerine tekrar cevap veren Vedat Gündoğan, “Keşke bütün projeleri yerinde görebilsek. Burada kararlar alıyoruz. Bunları da görmek istiyoruz.” dedi.

 

ÇETİNKAYA: ÖNGÖRÜMÜZ TUTMADI

 

Söz alan CHP Grup Başkan Vekili Ulaş Çetinkaya ise, ekonomik olarak Büyükşehir Belediyesi’nin iyi yönetilmediğini rakamlarla söylediklerini ve en fazla arsa satışı olacak şeklinde öngörüde bulunduklarını hatırlattı. Ancak bu öngörülerinin tutmadığına dikkat çeken Çetinkaya, çünkü arsaların hacizli olduğunu işaret etti. Çetinkaya, “Sadece hazineye borcu borçlanma konusunda belediyeler haricinde 2. ve en önemlisi vadesi gelmemiş borçlarla ilgili ikinci. 400 Milyon dolar olarak ikinci. Vadesi gelmemiş borçlarla üst üste koyduğumuzda en borçlu 2. Belediye sıralamasında. Bunun yanı sıra müteahhitlik hizmetleridir, fona giden hizmetlerde borç bölümünde borç gittikçe artabilir. Ekonomik olarak Büyükşehir Belediyesi’nin iyi yönetilmediğini rakamlarla söylemiştik ve en fazla arsa satışı olacak demiştik öngörümüz tutmadı . Sebebi de diğer borçlarından dolayı hacizli olmalarıdır. Teminat mektubu amacıyla birkaç borç vardı meclis kararı ile bizler buna yetki verdik. Kenti şantiye haline çevireceğiz dendi ama belediye yetkilileri birkaç proje dışında kentin genel olarak görüntüsünü değiştiren ulaşımdan alt yapıya kent kalitesini arttıran ciddi bir yatırım olarak görmüyoruz. Fakat bunların eksik kalmaması lazım. Kötü bir görüntünün üzerine tekrar bir kötü bir görüntü gelmesin diliyorum.” diye konuştu.

 

AYYÜREK: BU BORÇLAR 4 YILDA OLMADI

 

MHP Grup Başkan Vekili Ramazan Akyürek ise, Adana en borçlu belediye denildiğini hatırlatarak, bu borcun 4 yıllık bir sürede oluşmadığına dikkat çekti. Akyürek, belediyeyi borçlu devraldıklarından bahsederek, “Adana en borçlu belediye derken bu 4 yıllık dönemde yapılan borçtan bahsedilmiyor. Biz geldiğimizde Belediye’nin borcu 1 katrilyon 400 trilyon borçla devraldık belediyeyi. Bizim 4 bin kilometre karelik hitap ettiğimiz coğrafya 14 bin 250 kilometre kareye çıkmış. Cumhuriyet tarihinden bu yana hizmet gelmemiş yerlere hizmet götürme gibi bir mükellefiyetimiz olmuş. Adana’da içme suyu şebekesi olmayan yüzde 37’lik köylük yerin oranı yüzde 7’ye düşürülmüş ve böylesi devasa hizmetler yapılmış mevcut bütçe ile hem de borçla beraber yürütülmüş. Bu ek bütçe yeni yapılacak hizmetlerin ihale edilebilmesi için yapılan bir bütçe. Mevcut projeler zaten mevcut bütçeyle yapılıyor. Elbette belediyeler hükümet gibi borçlanacak. Önemli olan vatandaşa hizmet etmek vatandaşın hayatını kolaylaştırmak vatandaşın yaşam konforunu arttırmak ve bizim asli amacımız vatandaşa hizmettir diyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Tem tek oylamaya sunulan gündem maddeleri gerekli karara bağlandı.

ETİKETLER : CHP Grup Başkan Vekili Ulaş Çetinkaya Büyükşehir Belediyesi arsaları hacizli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول