vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Bulut, yıllık brüt asgari ücretliden vergi alınmasın

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, yıllık brüt asgari ücretin altında kazanan esnaftan vergi alınmamasını istedi.
Bu haber 2018-08-19 17:01:44 eklenmiş ve 177 kez görüntülenmiştir.

Hazırladığı, Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni TBMM Başkanlığına sunana Bulut, dar gelirli grupların desteklenmesinin Anayasamızda yer alan sosyal devlet ilkesinin gereği olduğunu kaydeden Bulut, ekonominin en önemli ayağından birini oluşturan küçük esnafın durumunun iyileştirilmesi, desteklenmesi, varlığını devam ettirebilmesi ülke ekonomisinin geleceği için de gereklidir.

ESNAF, ÜLKE EKONOMİSİNİN BEL KEMİĞİDİR

Esnafın ekonomiye sağladığı katma değerle ülke ekonomisinin bel kemiği durumunda olduğunu kaydeden Bulut, hemen her alan ve sektörde büyük sermayeli firmaların küçük esnafın iş olanaklarını elinden aldığını ya da kısıtladığını bildirdi. Bulut, “Eşitsiz rekabet koşulları altında ezilen, siftahsız dükkan kapatan, evine ekmek götüremeyen, BAĞ-KUR primlerini bile yatıramayan esnaf, vergi ve kredi borçlarını ödeyememekte, sattığı malın yerine yenisini koyamamaktadır. Ekonomide krizden ve piyasadaki sert dalgalanmalardan en çok etkilenen küçük esnaf olmaktadır. Kriz derinleştikçe kepenk kapatan esnaf sayısı da artmaktadır” dedi.

ESNAF KEPENK KAPATIYOR

2016 ve 2017 yıllarında ağır vergiler altında ezilen, giderlerini dahi karşılayamayan, borç batağında yüzen 175 bin 182 esnafın iş yerini kapatmak zorunda kaldığını bildiren Bulut, bu yılın ilk altı ayında ise 52 bin 987 esnafın iflas ettiğini, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.3’lük artış yaşandığını kaydetti.

ESNAF, BORÇ İÇİNDE YÜZÜYOR

CHP’li Bulut, “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, 2018 mayıs ayı itibarıyla son iki yılda KOBİ’lerin kullandığı kredi miktarı yüzde 38 artışla 399 milyar liradan 551 milyar liraya çıkmıştır. Takibe giren kredi miktarı ise yüzde 46.7 artışla 18.2 milyar liradan 26.8 milyar liraya yükselmiştir. Esnaf, borçlarını ödeyemediği için yasal işlemler ile karşı karşıya kalmaktadır” dedi.

KÜÇÜK ESNAF KORUNMALI

Esnafı, yatırımcıyı teşvik etmesi gereken devletin, dengesiz ve adaletsiz vergi sistemiyle önüne yeni engeller koyduğunu belirten Bulut, “Ciddi bir istihdam alanı olan küçük esnafın varlığını devam ettirmek, içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılardan kurtarmak için Devlet yardım elini uzatmalı, yeterli ve etkili önlemler bir an önce alınmalıdır” ifadeleri kullandı.  Küçük esnafa sağlanacak vergi kolaylıklarının esnafın istihdam, üretim ve yatırım potansiyelinin artmasına, ekonomiye daha fazla katkı vermesine yol açacağını söyleyen Bulut,  Kanun Teklifi’nin asgari ücretin altında kazanan küçük esnafı korumak, ağır vergi yükünden kurtarmak, ekonomik olarak rahatlamasını sağlamak, yaşam standardını yükseltmek amacı ile hazırlandığını belirtti.

 

ETİKETLER : CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut asgari ücretliden vergi alınmasın
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول