vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

CHP Milletvekili Burhanettin Bulut'un soru önergesi

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası şehit aileleri ve gaziler için toplanan 309 milyon TL’nin akıbetini Meclis gündemine taşıdı. Bulut, “696 sayılı KHK ile kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın 8 ay gibi uzun bir sürede faaliyete geçmemesinin nedeni nedir? diye sordu.
Bu haber 2018-09-01 20:58:53 eklenmiş ve 264 kez görüntülenmiştir.

CHP Milletvekili Burhanettin Bulut'un soru önergesi 

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, şehit aileleri ve gaziler için toplanan yardım paralarının akıbetini Meclis gündemine taşıdı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Bulut,   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında şehit yakınları ve gazilere yardım amacıyla “Dayanışma Kampanyası” başlatıldığını hatırlattı.

 

VAKIF NEDEN FAALİYETE GEÇMEDİ?

Bulut, kampanya kapsamında toplanan 309 milyon TL’nin 2017 yılının Aralık ayında 696 sayılı KHK ile kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı aracılığıyla şehit ve gazi ailelerine dağıtılacağının açıklandığını belirterek, “Ancak aradan geçen sürede şehit yakınları ile gazilere manevi ve maddi destek sağlamak, toplumla ve kendi aralarında iletişim ve dayanışmalarını güçlendirmek, şehit yakınları ve gazilere yönelik sosyal, sportif, eğitim, kültür ve diğer alanlarda faaliyetlerde bulunmak amacıyla kurulan vakıf henüz faaliyete geçmemiştir” dedi. 

 

BAKAN’A SORULAR

Toplanan yardım paralarının şehit ve gazi ailelerine ulaştırılmadığı yönünde iddialar olduğunu kaydeden Bulut, Bakan Selçuk’un yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

-696 sayılı KHK ile kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın 8 ay gibi uzun bir sürede faaliyete geçmemesinin nedeni nedir?

-Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın faaliyete geçmesine yönelik yapılan çalışmalar hangi aşamadadır? Vakıf ne zaman faaliyete geçecektir?

-Dayanışma Kampanyası kapsamında ne kadar para toplanmıştır?

 

TOPLANAN PARALARA NE OLDU?

-Toplanan yardım paralarının şehit ve gazi ailelerine ulaştırılmadığı iddiası doğru mudur?

-Yardım paralarının ne kadarı şehit ve gazi ailelerine ulaştırılmıştır?

-696 sayılı KHK’da vakfın, kampanya kapsamında toplanan yardım parasının 10 milyon TL’lik kısmı ile kurulacağı ve vakfın tüzel kişilik kazanması ile birlikte kalan meblağın da 15 gün içerisinde vakfa aktarılacağı belirtilmektedir. Söz konusu meblağ vakfa aktarılmış mıdır?

-Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na dair hiçbir kayıt bulunmamasının gerekçesi nedir?

 

ETİKETLER : CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut soru önergesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول