vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Milletvekili Barut, atanamayan mühendisler için harekete geçti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, sağlıklı gıda üretimi ve denetiminde çok önemli rolü olan ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleri ve veteriner hekimlerin kamuya atanması için kanun değişikliği teklifinde bulundu.
Bu haber 2018-10-14 21:05:50 eklenmiş ve 127 kez görüntülenmiştir.

Ziraat Mühendisleri, Gıda, Su Ürünleri Mühendisleri ile Veteriner Hekim, Tekniker, Teknisyen kadrolarına atama yapılması amacıyla “190 Sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Eki Cetvellerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” hazırlayan Ayhan Barut, kamuya toplam 13 bin 600 atama yapılmasını talep etti. Kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunan Ayhan Barut, “İşsiz bırakılan her Ziraat Mühendisi, Gıda, Su Ürünleri Mühendisi ve Veteriner Hekimler aslında ülke ekonomisi için görmezden gelinen değerlerimizdir” dedi.

 

“AKP HÜKÜMETLERİ DESTEK VERMEDİ”

 

Tarımın yaşamsal öneminin yanı sıra sosyal, ekonomik ve politik bakımdan da son derece stratejik bir sektör olduğuna dikkat çeken CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:

 

“Sektörün temel taşları olan onbinlerce Ziraat Mühendisleri, Gıda, Su Ürünleri Mühendisleri, Veteriner, Tekniker ve Teknisyenler mesleğinden uzak, alanları dışında iş aramak zorunda bırakılmışlardır. Alanlarında eğitim gören bu meslekler grupları, hayvansal üretimden bitkisel üretime, toprak analizlerinden gıda maddelerinin denetlenmesine, su ürünlerinin üretilmesinden yan sanayisinde en ekonomik sekilde değerlendirilmesine kadar pek çok bilgi birikim ve deneyim sahibidirler. Tarladan sofraya gıda zincirini oluşturan bu meslek gruplarımız maalesef AKP hükümetleri döneminde gerekli ilgi ve desteği görmemiştir”

 

“SÖZÜNÜZÜ TUTUN”

 

Geçmiş dönemdeki Tarım ve Orman Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın kamuya 10 bin 551 kişilik atama yapılacağı yönündeki açıklamasını anımsatan Ayhan Barut, şöyle konuştu:

“Atamalar hala yapılmamıştır. Devlet yönetiminde verilen sözlerin ve taahhütlerin devamlılık esasına göre takip edilip yerine getirilmesi gerekmektedir. Ancak Parlamenter Sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesini sağlayanların, önceki verilen sözleri geçersiz gördüğü ve umursamadığı gibi bir tutum ve davranış sözkonusudur. Bu ciddi bir devlet yönetiminde kabul edilemez. Tarım sektörünü ve paydaşlarını görmezden gelen bu tutum sonuç olarak çiftçinin ve üreticinin zarar etmesini üretimden çekilmesini doğurmaktadır. Bu aynı zamanda ülke ekonomisinin de zarar etmesini getirmektedir. Tüketicilerimizin ise daha pahalı ve sağlıksız et, sebze, meyve tüketmesine neden olmaktadır. İşsiz bırakılan her Ziraat Mühendisi, Gıda, Su Ürünleri Mühendisi ve Veteriner Hekimler aslında ülke ekonomisi için görmezden gelinen değerlerimizdir. Yetişmiş mühendis ve veteriner hekimin ülkemizde modern tarım ve hayvancılık için, su ürünlerinde ilerleme için, sağlıklı gıda üretimi ve tüketimi için önemli ekonomik katkı sağlayacağı tartışmasız gerçektir. Onun için yürütme yetkisinin tasarrufuna bırakılamayacak kadar önemli gördüğümüz tarım sektörünün temel taşlarının, yasama görevini yerine getiren biz milletvekilleri tarafından çıkaracağımız bu kanunla atamalarının yapılmasını sağlamalıyız.” 

ETİKETLER : Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول