vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Kurtulmuş; Kaşıkçı olayı vicdanlara mahkum

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, öldürülen Suudi gazeteci Kaşıkçı olayıyla ilgili Suudi Arabistan’a çağrıda bulundu.
Bu haber 2018-10-25 21:50:11 eklenmiş ve 128 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak Suudi Arabistan’a çağrıda bulunarak; “Sadece Türkiye’nin gündemini değil, Dünya gündeminin bir numaralı maddesi Cemal Kaşıkçı olayıdır. Suudi Arabistan yönetimi iş birliğini artırmazsa ve bu anlamda şeffaf, herkes tarafından takip edilebilir bir soruşturma süreci sonrasında meselenin bütün bu boyutlarıyla ortaya konulmasına destek olmazsa uluslararası camianın vicdanınca mahkum olacaktır” dedi.

 

​Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Adana’ya gelen Kurtulmuş, beraberimde; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Eroğlu, AK Partili milletvekilleri, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve parti teşkilatıyla birlikte Yüreğir Belediyesi'ne ait kına evinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

“KAŞIKÇI OLAYI DÜNYANIN BİR NUMARALI GÜNDEMİ”

 

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak Suudi Arabistan’a çağrıda bulunan Kurtulmuş, “Sadece Türkiye’nin gündemini değil, Dünya gündeminin bir numaralı maddesi Cemal Kaşıkçı olayıdır. İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda 2 ekim günü girdikten sonra Cemal Kaşıkçı’nnı bir daha çıkmaması ve arkasından gelen bilgiler ve bulgularla birlikte zaman içerisinde her elde edilen detayla bu meselenin planlı, önceden planlanmış ürkütücü ve vahşice cinayet olduğunu ortaya koyuyor.” dedi.

 

Mesele sadece birkaç kişinin işlediği bir cinayetten ibaret olmadığını ve Suudi Arabistan yönetime iş birliğini artırma yönün çağrıda bulunan Kurtulmuş şöyle devam etti:

 

“Henüz cesede ulaşılmadığından bu anlamda bütün detaylarıyla mesele aydınlatılmamış bir noktadadır. Ama Suudi yönetiminin açık itirafı olayın üst üste delillerin, bulguların bulunmasıyla olayı ortaya çıkaran tablo son derece açıktır. Dünyanın en önemli metropollerinden olan İstanbul şehrimizde bir ülkenin kendi egemenlik sınırları içerisinde kabul edilen konsolosluk binası içerisinde son derece vahşi bir cinayet işlenmiştir ve Dünya kamuoyu yakinen takip ediyor.

 

“CUMHURBAŞKANININ SORULARI YANIT BULMALI”

 

Cumhurbaşkanımızın Salı günü ortaya koyduğu sorular hala cevaplandırılması gereken sorulardır. Suudi Arabistan yönetimi eğer bu sorulara net cevapların bulunması için iş birliğini artırmazsa ve bu anlamda şeffaf, herkes tarafından takip edilebilir bir soruşturma süreci sonrasında meselenin bütün bu boyutlarıyla ortaya konulmasına destek olmazsa uluslararası camianın vicdanınca mahkum olacaktır.

 

“MESELE BİRKAÇ KİŞİNİN İŞLEDİĞİ BİR CİNAYETTEN İBARET DEĞİL”

 

Mesele sadece birkaç kişinin işlediği bir cinayetten ibaret değildir. Önceden 18 kişi gelmiş kişiler var. Bu cinayet rast gele işlenmiş bir cinayet değil, planlı bir cinayettir. Buradaki cinayeti işleyen ekibe özellikle İstanbul’un buradan alınan Başkonsolosuna bu cinayetle ilgili talimatı kim ya da kimler verdi? Bunun açıklıkla ortaya çıkarılması lazım. Bu soruşturmanın selameti bakımından da şuanda Suudi Arabistan’da tutulan 18 şüphelinin olay yeri olan Türkiye’ye getirilmesi ve yargılamalarının Türkiye’de gerçekleştirilmesi de uluslararası vicdanı rahatlatacak bir gelişme olacaktır.

 

“VİYANA SÖZLEŞMESİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”

 

Bu olay Viyana Sözleşmesi’nin uluslararası alanda konsolosluklarına, misyon şefliklerine sağlamış olduğu hukuki bir boşluktan istifade ederek işlenmiş bir cinayettir. Dolayısıyla oraya müdahale edemememiz, oranın Suudi Arabistan toprağı sayılması bu sözleşmenin gözden geçirilmesi, vahşi cinayetin Viyana Sözleşmesi’nin kuru hukuki lafları arasına hapis olmaması şarttır.

 

Bundan sonra bu tür cinayetlerin işlenmemesi, bu tür hukuksuzlukların ortaya konulmaması için bu fırsatta Viyana Sözleşmesi’nin yeniden gözden geçirilmeli ve ülkelerin bu diplomatik korunulmazlık maskesi altında bir takım konsolosluk ya da büyükelçilik binalarında olabilecek benzeri şer eylemlerinin vaktinde önlenmesinin hukuki yolunun da açılması gerekir.

 

“HACCA GİDENLERİN BİREYSEL EMNİYETLERİ İÇİN VİCDANİ RAHATSIZLIK ORTAYA ÇIKTI”

 

Ayrıca Suudi Arabistan kralı aynı zamanda hâdim'ul haremeyni şerifeyn'dir, Yani İslam'ın 2 kutsal beldesi olan Mekke ve Medine'deki Harem-i şeriflerin hizmetkârıdır. Bu büyük bir sorumluluk da veriyor. Bu cinayet, İslam dünyasının 1 milyar 700 bin Müslüman için, hacca giden insanların bireysel emniyetleri için vicdani bir rahatsızlık ortaya çıkmıştır. Suudi Arabistan hükümetinin ve yönetiminin bu olayı bütün boyutlarıyla ortaya çıkarılmasını sağlamaktaki en önemli hususlardan birisi de budur.

 

“KRAL VE YÖNETİM OLAYIN ORTAYA ÇIKMASI İÇİN YARDIMCI OLMALI”

 

Hâdim'ul haremeyni şerifeyn sıfatını bir şekilde zedelememek gerçekten önemli. Kralın ve yönetimin bu olayla ilgili tüm teferruatların ortaya çıkmasına yardımcı olması lazım, yoksa dünyanın dört bir tarafından orayı hac ve umre için ziyaret eden yüz milyonlarca insanın 'Acaba başımıza ne gelir' korkuları yaşaması, telafi edilecek bir korku değildir. Dostça söylüyoruz. Kralın bu konuda önemli sıfatını, İslam dünyası üzerindeki önemli sıfatının gereğini getirmesi de boynunun borcudur”

 

SEÇİMLERDE AK PARTİ AÇIK ARA BİRİNCİ OLACAK”

 

Cumhur ittifakı hakkında da konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, şöyle konuştu;

 

“Türkiye seçim atmosferine girdi. Biz de erken kalkan, erken yol alır görüşünden hareketle erken bir süreçte çalışmalarımızı başlattık. Yaklaşık 6 haftadır Seçim Strateji Heyetimiz ile genel merkezde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçim kampanyasının oluşturulması, aday tespit süreçlerinin ortaya konulması, illerimizi, ilçelerimizi en güzel şekilde temsil edecek belediye başkan adaylarımızı, belediye meclis üye adaylarımızın tespitini gerçekleştireceğiz. Güzel bir seçim kampanyasıyla bu seçimde de 24 Haziranda olduğu gibi AK Parti açık ara birinci olarak seçimleri sonuçlandıracaktır.

 

Gördüğümüz manzara hem partimiz açısından hem Türkiye’nin geleceği açısından umut vericidir. Halkımız yeni ve güçlü Türkiye istikametinde Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız tarafından ortaya konulan hedefleri benimsediğini ve özümsediğini çok net şekilde ortaya koyuyor.

 

ERDOĞAN’IN KARİZMASINDAN FAYDALANAMAYACAKLAR!

 

Recep Tayyip Erdoğan’ın karizması ve gölgesinden faydalanarak aday olmanın imkanı yok. Toplumda karşılığı olan, sevilen, güçlü olan, Tayyip Erdoğan’ın siyasi mücadelesine güç katacak adaylar olacak. Adaylarımız mütevazi olacak, adaletli olacak, kibirli olmayacak, ehliyet, liyakat ve millete sadakat sahibi olacak. Kılı kırk yaracağız. Adayları oturduğumuz yerden masa başında belirlemeyeceğiz. En güçlü adayı belirleyeceğiz.

 

CUMHUR İTTİFAKI, CUMHURUN GÖNLÜNDE DOĞAN, BİRLİK VE DİRLİĞİ KORUYAN İTTİFAKTIR”

 

Cumhur İttifakı konusu gündemde sıkça yer alan bir konu. Cumhur ittifakı, masa başında sağlanan bir ittifak ya da sadece seçime dönük sağlanan bir işbirliği değil. Cumhur İttifakı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda darbeye karşı direniş esnasında oluşmaya başlamış ve milletin gönlünde oluşmuş önemli bir ittifaktır.

 

Cumhur İttifakı, af konusu gibi, emeklilikte yaşa takılanlar konusu gibi, seçim ittifakı gibi münferit konulardan ayrı tutmaya özen gösteriyoruz. Bu anlamda ‘Cumhur İttifakı’, cumhurun gönlünde doğan, halkın dirlik ve birliğini koruyan bir ittifaktır. Türkiye’nin temel meselelerinde umut ediyoruz ki, AK Parti ve MHP arasında başlayan bu dayanışma bir şekilde sürdüreceğiz.

 

Temel meselelerden kastımız; teröre karşı mücadele, FETÖ, PKK/PYD’ye karşı mücadele ve özellikle Türkiye’nin dışarıdan gelen bir takım ekonomik saldırılara karşı bu işbirliği önümüzdeki dönemde de sürdürülecektir. Çünkü milletin böyle bir talebi vardır. Milletin gönlünde kurulmuş böylesi bir ittifak vardır. MHP’nin, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda Meclis’te takındığı tavır da bu milletin gönlündeki ittifakı ciddiye aldıklarını gösteren önemli bir tavırdır. ‘Cumhur İttifakı’ meselesinin, seçim işbirliği ve diğer konulardan ayırt edilip konuşulmasının daha doğru olacağı kanaatindeyim.

 

MHP ile yaptığımız ilk görüşmelerden itibaren, iki tarafın da üzerinde durduğu ve gördüğü husus, 24 Haziran seçimlerinde işbirliği yapmanın hukuki bir zemini vardı. Ancak yerel seçimlerimin doğası ve şartları gereği, böylesi bir hukuki zemin olmadığı için iki partinin yerel seçimlerde işbirliği konusunun mümkün olmadığı ortaya çıktı.

 

Her iki genel başkan ve siyasi lider, kendi gruplarında yaptıkları konuşmalarda bu işbirliği imkanının şimdilik ortada olmadığını ifade ettiler. Bu, ‘Cumhur İttifakı’nın ortadan kalktığı anlamına da gelmiyor. Bu anlamda Cumhur İttifakı, Türkiye’nin milli meselelerinde ortak hareket etme ve dayanıma içerisinde olmaya hassasiyetle özen gösterecektir”

 

Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına yönelik Güney Kıbrıs ve Yunanistan’ın takındığı tavrı da sert bir dille eleştiren Kurtulmuş, Türkiye’nin bu konuyu hassasiyetle takip ettiğinin söyledi.

 

“BARBAROS HAYRETTİN PAŞA GEMİSİNİN ENGELLENMESİNE KARŞI TAVRIMIZ AÇIK VE NETTİR”

 

Konunun bir oldu bittiye getirilerek, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz arama çalışmalarının engellenmesinin, uluslararası hukuka aykırı olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Güney Rum Kesimi’nin bir oldu-bittiye getirerek Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de petrol ve doğal gaz arama çalışmalarını engellemesi uluslararası hukuka aykırıdır. Rum tarafı Türkiye’nin bu durum karşısında tutunabileceği ve takınabileceği tavrı test etmek istemiştir. Barbaros Hayrettin Paşa gemisinin engellenmesine karşı ortaya koyduğumuz tavır, açık ve nettir.

 

Türkiye, ne kendisinin, ne de KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki haklarını asla başkalarına çiğnetmeyecek, bu arama faaliyetlerinin devam etmesi konusunda ortaya çıkabilecek engelleri bütünüyle ortadan kaldırabilecek güçte ve kararlıktadır. Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın, Doğu Akdeniz’de gerilimi tırmandıracak adımları atmamasını temenni ediyoruz” ifadesi kullandı.

 

KULİSLERLE HARACAYAK VAKTİMİZ YOK!

 

Kurtulmuş, Melik Gökçek’in, MHP’nin Ankara’dan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı, AK Parti tarafından da kendisinin İstanbul’dan aday gösterileceği yönündeki iddialara ise; “Kulislere itibar etmeyin. Kulisler her seçim dönemi fokurdar. Herkes gibi biz de kendi işimizi yapıyoruz. Melih bey ile ilgili açıklamayı da arkadaşlarımız gerekli açıklamaları yaptı. Bizim kulislerle harcayacak vaktimiz yok, biz işimizi yapıyoruz” yanıtını verdi.

 

Emeklilikte yaş konusuyla ilgili olarak yaşanan tartışmalara da değinen Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin ekonomik şartları ortada. Türkiye’nin çalışma hayatıyla ilgili gerçekler ortada. İnsanların 48 yaşında emekli olması, Türkiye’nin bugünkü şartları altında kaldırabileceği bir durum değil. Böylesi bir imkan, dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu konu, siyasi bir istismar meselesi olmamalı. Biz iktidar partisiyiz, biz bilmez miyiz insanların gönlü hoş olsun diye seçim öncesinde 3-5 puan kazanmayı biz bilmez miyiz? Ama sorumluluklarımız var, sırtımızda yumurta küfesi var” dedi

 

“SEÇİMLERDE ADANA ŞEYTANIN BACAĞINI KIRACAK”

 

Yerel seçimlerde Adana’nın güçlü adaylar ile alınabileceğini belirten Kurtulmuş; “Genel seçimlerde Adana’da birinci partiyiz, ancak aynı başarıyı yerel seçimlerde ortaya koyamıyoruz. Bu bizim için sorgulanması gereken bir konu. Adana’nın siyasi çerçevesine uygun, çok güçlü adaylar ve çok iyi bir kampanyayla bunun aşılacağını düşünüyoruz. Bu konudaki aday belirleme çalışmalarımız da sürüyor. İnşallah bu sene Adana artık şeytanın bacağını kıracak. Artık Adana’nın da ‘AK belediyeciliğe kavuşması yönünde bir talep var. Halkın da güçlü bir AK Parti belediyeciliğine kavuşma talebi var. Son yapılan genel seçimlerde de Adana’da birinci partiyiz. Bunun önümüzdeki yerel seçimlerde de sandığa yansıyacağını ümit ediyoruz. Bu seçimlerde Adana’da şeytanın bacağının kırılacağını düşünüyorum. İnşallah burada Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı rahatlıkla alacağız.” şeklinde konuştu.

ETİKETLER : AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Julide Sarıeroğlu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول