vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

SÜMER'DEN 14 BAKANA 14 SORU ÖNERGESİ

TBMM KİT Komisyonu Üyesi ve Adana Milletvekili Orhan Sümer, son 15 yıl içinde Adana’ya yapılacağı belirtilen, ancak bir türlü bitirilemeyen yatırımlar ile kente yapılması öngörülen yatırımları Meclis gündemine taşıdı.
Bu haber 2018-10-29 23:15:48 eklenmiş ve 155 kez görüntülenmiştir.

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, son 15 yıl içinde Adana’ya yapılacağı belirtilen, ancak bir türlü başlanmayan ya da başlandığı halde bitirilemeyen yatırımları Meclis gündemine taşıdı. Sümer, Adana’da ekonominin çarklarının çevrilmesi için her zamankinden daha çok yatırım ve iş olanağına ihtiyaç olduğunu vurguladı ve “Yarım bırakılan, yapılmayan her yatırım şehrimizin geleceğine ipotek koyuyor” dedi.

 

 

 

14 BAKANA 14 SORU ÖNERGESİ

 

Sümer, bu hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlanacak olan 2019 yılı bütçesinin görüşmelerinden önce, Adana’ya yapılacak yatırımlarla ilgili 14 bakana 14 soru önergesi verdi. CHP Milletvekili Sümer, soru önergelerinde Adana’nın, önceki yıllarda tarıma dayalı sanayinin öne çıktığını; sanayi, ticaret ve turizm potansiyeli taşıyan bir kent olduğunu vurguladı. Sümer,

 

“Çukurova’nın bereketli toprakları üzerine kurulu olan ve Akdeniz Bölgesi’nin lokomotif kenti olması gereken Adana, hak ettiği yatırımları alamadığı için önceki yıllara göre sürekli kan kaybetmekte ve buna bağlı olarak işsizlik başta olmak üzere, pek çok ekonomik ve sosyal sorunla karşı karşıya bırakılmaktadır” dedi.

 

Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle, Adana’da özel teşebbüsün yatırımlarının neredeyse durma noktasına geldiğini ve mevcut kamu yatırımlarının da aktarılan yetersiz kaynaklar yüzünden ağır aksak ilerlediğini vurgulayan Sümer, “Adana gerek coğrafi konumu, gerekse demografik yapısı ve gerekse de var olan potansiyelinin hayata geçirilmesi ve hak ettiği yatırımları alması halinde, ülkemizin en önemli güç kaynağı olmaya devam edecektir. Bu nedenle; Adana ve ilçeleri için yapılacak yatırımlar ve bu bağlamda ekonominin çarklarının çevrilmesi büyük önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

 

AMACIMIZ ADANA’NIN DAHA FAZLA KALKINMASIDIR

 

Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında da Adana’nın öne çıkan sorunlarını gündeme getireceğini belirten Sümer, önergeleri ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

 

“Adana milletvekili olarak amacımız ve isteğimiz şehrimizin daha fazla kalkınması ve gelişmesi, hemşehrilerimizin daha fazla mutlu ve huzurlu olmasıdır. Adana’nın arzu ettiğimiz kadar kamu yatırımı alamadığını, bu nedenle her geçen gün daha geriye gittiğine üzülerek tanık oluyoruz. Başta işsizlik olmak üzere çok önemli sosyal sorunlarımız var. Yarım bırakılan, yapılmayan her yatırım, şehrimizin geleceğine de ipotek koyuyor. Bu nedenle gerek daha önceki yıllardaki kamu yatırımlarının geldiği durumu ve gerekse de yeni projelendirilen yatırımları öğrenebilmek için önergelerimi hazırladım. Gelecek olan cevaplarla, Adanamız’ın fotoğrafı daha net olarak ortaya çıkacaktır. Amacımız, Adanamız’ın kamu yatırımlarından daha fazla yatırım alması, başta istihdam olmak üzere var olan sorunların ortadan kalkmasıdır”

 

 

 

37 KATRİLYON MU 40 MİLYAR MI?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1 Nisan 2018 tarihinde partisinin Adana 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldığını ve burada yaptığı konuşmada, “Biz başındaki dertlerden kurtulabilmesi için Adana’ya geçtiğimiz 15 yılda, 37 katrilyon liralık yatırım yaptık” ifadesini kullandığını hatırlatan Sümer, AK Parti’nin hazırladığı seçim broşüründe ise yine son 15 yıldaki yatırımların 40.4 milyar TL olarak gösterildiğini anımsattı. Sümer, şu sorularına yanıt verilmesini talep etti:

 

“-Bakanlığınızın 2019 yatırım planlamasında, Adana ili ve ilçelerinde yapımını düşündüğü projeler var mıdır? Var ise bunlar nelerdir?

 

-2002-2018 yılları arasında bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşların Adana ilinde hangi yatırımları yapması planlanmıştır? Önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle, bu yatırımlardan hangisi hayata geçirilmiştir, bu yatırımların geldiği aşama nedir?

 

-Yapımı halen devam eden, fakat süresi geçtiği halde tamamlanmayan yapılar hangileridir? Tamamlanamayan yapıların tamamlanamamış olmasının gerekçeleri nelerdir?

 

-Her biri ayrı ayrı gösterilmek üzere, Adana ilinde yapımı devam eden veya yapılması planlanan yatırımların ne zaman bitirilmesi öngörülmektedir?

 

-Cumhurbaşkanı’nın ve AK Parti’nin broşüründe Adana’da yapıldığı ifade edilen yatırımlara ayrılan ödeneklerin parasal değerleri arasındaki büyük fark neden kaynaklanmaktadır? Hangisi doğrudur? Söz konusu döneme ilişkin olarak bakanlığınızın yaptığı yatırımlar hangileridir, bu yatırımlara ne kadar ödenek ayrılmıştır?”

ETİKETLER : TBMM KİT Komisyonu Üyesi ve Adana Milletvekili Orhan Sümer 14 soru 14 bakan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول