vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Ayhan Barut, Bakan Pakdemirli ile görüştü

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşerek kamuya atanamayan mühendislerden tarımsal üretimin önündeki engellere kadar yaşanan sorunların çözülmesini istedi .
Bu haber 2018-11-03 17:59:09 eklenmiş ve 174 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi. Ankara'da yapılan toplantıda Ayhan Barut, kamuya atanamayan mühendislerden tarımsal üretimin önündeki engellere kadar yaşanan sorunların çözülmesini istedi.

 

ANKARA'DA TOPLANDILAR

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyeleri, Ankara'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştü. Ülke tarımı, tarımsal üretimdeki sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıya CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut da katıldı. Komisyon üyesi milletvekilerinin yanı sıra üst düzey bakanlık bürokratlarının da yer aldığı toplantıda konuşan Ayhan Barut, yaşanan sorunları gündeme getirip çözüm için harekete geçilmesini istedi. 

 

KAMUYA ATAMALARI GÜNDEME GETİRDİ

Toplantıda yaşananları anlatan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyeleri olarak Ankara'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştük. Söz konusu toplantıda ülkemizde ve özellikle tarım alanında yaşanan sorunları dile getirdim. Sayın Bakan'a çeşitli sorular yöneltip çözümü için neler planladıkları veya hazırlıklarının olup olmadığını sordum. İlk olarak önceki dönem Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba'nın kamuya 10 bin ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisleri alımı yapılacağı şeklindeki açıklamasını hatırlattım. 'Devlette devamlılık esastır' ilkesinden hareketle tarımsal üretimin en önemli unsurlarından olan ve söz verilmesine rağmen bir türlü atanamayan ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleri, veteriner hekimler, tekniker ve teknisyenlerin kamuya atanmasını istedim. Ülkemiz tarımı için bu konunun çok büyük önem taşıdığını belirterek, tarım ve meslektaşlarım açısından çok önemli olan bu konuyu sürekli takip ettiğimizi ve bundan sonra da takip edeceğimizi belirttim."

 

SORUNLARI TEK TEK BAKANA ANLATTI

Söz konusu toplantıda dile getirdiği soruları ve önerilerini paylaşan Ayhan Barut, şöyle konuştu:

"Toplantıda ayrıca zirai ilaç ve gübrecilerle üreticileri derin bir çıkmaza sokan karekod ve barkod uygulamasını gündeme getirdim. Zirai ilaçlar ve gübrelerde kullanılan karekod ve barkod uygulamasının ilgili her kesime büyük yük getirdiğini, yanlış prosedürler uygulandığını, patlama özelliği bulunmayan gübreler de bile gereksiz bir uygulamanın varlığından söz ettim. Yine toplantıda ekonomik krizi, yüzde 16'lardan yüzde 35'lere kadar artan banka faizlerini, çok yükselen döviz ve maliyetleri, tarımsal üretimi ve ticareti bitirme noktasına getiren bu karanlık tablonun ortadan kaldırılmasını istedim. Tarım Kanunu'nda Gayri Safi Milli Hasılanı'nın yüzde 1'i olan 34.5 milyar liranın destek olarak çiftçilere verilmesi gerektiğini ancak bunun bile yarısı olmayan 16 milyar liralık bir destek verilmek istendiğini, bunun üreticiye destek değil, köstek olduğunu anlattım. Arazi toplulaştırmada yaşanan sorunları aktarıp amacına uygun iş ve işlemler yapılmasını istedim. Bu yıl üreticilerin belini büken Akdeniz Meyve Sineği zararlısına karşı özellikle kültürel tedbirlerin alınıp alınmadığını, bu zararlıya karşı mücadelede kullanılan ilaçlarla ilgili tedbirlerin ne durumda olduğunu ve önlem için harekete geçilmesi gerektiğini dile getirdim."

 

BAKANIN YANITLARINI PAYLAŞTI

Toplantıda yönelttiği sorular ve dile getirdiği çözüm önerileriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin görüşlerini aktaran Ayhan Barut, şunları dedi:

 

"Sayın Bakan, beraberindeki bürokratlarıyla birlikte sorularımızı ve önerilerimizi not aldı. Bakanlık bünyesinde süren yapılanmanın tamamlanma aşamasına geldiğini belirten sayın Bakan, 'Bu hazırlıklar tamamlanıp havza bazlı üretim modeline geçilecektir. Bu istihdama da katkı koyacak. Bakanlığımız norm kadrolara dikkat ederek mühendislerle ilgili gerekli istihdamı sağlayacaktır. Tarımsal desteklerin artması için imkanlar dahilinde çalışıyoruz. Arazi toplulaştırma konusunu çok önemsiyoruz. Varsa sorunları tespit ederek çözümünü sağlayacağız' diye yanıtlar verdi."

ETİKETLER : CHP Adana Milletvekili TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول