vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Adana Hizmet-İş 6. Kongresi yapıldı

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 4 Kasım 2018 tarihinde konfederasyona bağlı Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi 6. Olağan Genel Kuruluna katıldı. Büyük sürmeli Oteli'nde yapılan kongreye tek listeyle gidildi ve yeniden Abdurrahman Yücel seçildi.
Bu haber 2018-11-04 17:32:21 eklenmiş ve 198 kez görüntülenmiştir.

Programa Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın yanı sıra, HAK-İŞ Adana İl Başkanı Abdurrahman Yücel, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şube Başkanı Uğur Çiftçi, Ak Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, konfederasyona bağlı sendika başkan ve yöneticileri, Hizmet-İş Sendikası İskenderun, Gaziantep, Kahramanmaraş, Tarsus ve Şanlıurfa Şube başkanları, delegeler ve basın mensupları katıldı. Adana Büyük Sürmeli Otel'de yapılan 6. kongreye tek liste ile gidildi. Abdurrahman Yücel yeniden Adanha Hizmet-İş Sendika Başkanı seçildi.

 

“HAK-İŞ’in Büyümesi Türkiye’nin Büyümesidir”

Genel kurula hitaben konuşmalarını gerçekleştiren Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “HAK-İŞ olarak bu yıl 43. Yaşımızı gururla ve onurla kutluyoruz. 43 yıl önce yola çıkarken hangi dava için yola çıkmışsak aynı davanın hizmetkarları olarak bugün kararlılıkla ve azimle aynı yolda yürümeye devam ediyoruz. Geçen 43 yılda hiçbir zaman eğilip bükülmedik, duruşumuzdan ve kararlı yürüyüşümüzden asla taviz vermedik. Bugün yüzbinlerle milyonlara yürüyen büyük bir aileyiz. Günden güne daha da büyüyor ve güçleniyoruz. HAK-İŞ’in büyümesi Türkiye’nin büyümesidir. HAK-İŞ’in büyümesi Türkiye’de işçi ve işveren ilişkilerinde hakkaniyetli çözümün bulunması demektir” dedi.

 

“HAK-İŞ, Taşeron Meselesinin Çözümünün Anahtarıdır”

Taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda HAK-İŞ olarak büyük bir mücadele verdiklerini belirten Arslan, “Taşeron konusunda verdiğimiz büyük mücadele büyük başarımızı getirmiştir. HAK-İŞ, taşeron meselesinin çözümünün anahtarıdır. Büyük fotoğrafı iyi görelim. Yapılan düzenlemede kadroya alınan arkadaşlarımızı saymazsak Türkiye’nin belediyeleri, özel idareleri, üniversiteleri, KİT’ler ve bakanlıklar dahil toplam kadrolu olarak işçi sayımız sadece 170 bindir. Biz bu 170 bine 1 milyona yakın kadrolu işçiyi dahil ettik. 1 milyona yakın arkadaşımız kadrolu olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya başladı. Ancak KİT’ler başta olmak üzere maalesef bu kapsamın dışında kalan işçilerimiz oldu. HAK-İŞ olarak ayrım yapılmaksızın yeni bir çalışma yapılarak KİT’ler başta olmak üzere kapsam dışında kalan tüm işçilerin kadro almalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sendikaların çalışma hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Arslan, “Sendikasız çalışan tüm işçilerimizi HAK-İŞ’e üye olmaya, HAK-İŞ’le birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz. Temsil edilemeyen, hakları ihlal edilen işçilerle beraber olmalıyız. Onlar için gece gündüz demeden çalışacağız. Çünkü bütün işçilerin bizden alacağı var. HAK-İŞ olarak biz buna inanıyoruz” diye konuştu.

HAK-İŞ’in sendikalarıyla gün geçtikçe daha da büyüdüğünü ve güçlendiğini anlatan Arslan, “Hizmet-İş Sendikası olarak Türkiye’nin en büyük sendikasıyız. Ama bu gücümüzü sadece Hizmet-İş Sendikamız için değil HAK-İŞ’e bağlı tüm sendikalarımız için kullanıyoruz” dedi.

 

“Asgari Ücretin Enflasyonun Üzerinde Bir Yerde Çözülmesini İstiyoruz”

Asgari ücretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Arslan, “Asgari ücretin enflasyonun üzerinde bir yerde çözülmesini istiyoruz. İşçi ücretlerinin arttırılması gerekiyor. İşverenlere verilen teşviklere itiraz etmiyoruz. Çünkü krize girdikleri zaman işçi çıkarıyorlar. Vergi yükünü azaltalım buna da itirazımız yok. Ama biz bütün sorumlulukları işçilerin üzerine yıkan anlayışa karşıyız. HAK-İŞ olarak biz bunlara karşı mücadele ediyoruz. Asgari ücretin yüksek bir oranda gerçekleşmesi için çaba sarf edeceğiz. Çünkü taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızın ücretleri asgari ücretle bağlantılıdır” diye konuştu.

Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulunan Arslan, “Türkiye’nin bankacılık sistemi sağlamdır. Türkiye’nin makro ekonomik rakamlarına baktığımız zaman orda da bir sorun gözükmüyor. Türkiye ekonomisinde şu anda yaşanan dalgalanmanın adı uluslararası müdahaledir. Türkiye’yi Suriye’de bir çözüme razı etmek için zorlama halleridir. Türkiye bunu görmelidir” dedi.

Ak Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şube Başkanı Uğur Çiftçi birer selamlama konuşması yaptılar.

ETİKETLER : Adana Hizmet İş Sendikası Adana Şube Başkanı Abdurrahman Yücel HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول