vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

"Tartışmalı rektörler ve üniversitelerin sorunları araştırılsın"

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, bilim insanlarına yakışmayan söz ve tartışmalarla gündeme gelen rektörler ile üniversitelerde yaşanan sorunların araştırılmasını teklif etti
Bu haber 2018-11-07 20:45:03 eklenmiş ve 77 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, bilim insanlarına yakışmayan söz, spekülasyon ve tartışmalarla gündeme gelen rektörler ile üniversitelerde yaşanan sorunların saptanması amacıyla Meclis'e araştırma önergesi sundu. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na (TBMM) Meclis Araştırması istemini ileten CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Ülkemizde bulunan devlet ve vakıf üniversitelerimizde görev yapan rektörlerin tutum, davranış ve tasarruflarının yanı sıra akademik ve idari personelin ünvan yükselmelerinde uygulanan kriterlerin ve karşılaşılan sorunların araştırılarak tespit edilmesi, gerekli önlemlerin alınması amacıyla Anayasamızın 98'nci, Meclis İçtüzüğünün 104 ve 105'nci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını istiyoruz" dedi. 

 

"AMAÇLARI SİYASİ ARENADA GÖRÜNMEK"

12 Eylül darbesi ürünü olan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) çatısı altında toplanan üniversitelerin son yıllarda sayılarının arttığını vurgulayan Ayhan Barut, şöyle konuştu:

"Halen 112 devlet, 67 vakıf üniversitesi ve 5 de vakıf yüksekokulu bulunmaktadır. Ülkemizde yükseköğretim kurumundaki bu artışa paralel olarak üniversitelerin öteden beri var olan sorunları da artarak devam etmektedir. Üniversitelerdeki akademik yükselişlerin ve idari kadronun, mevcut sorunları gidermekte yetersiz kaldığı, birikim ve enerjilerini siyasi arenada görünür olmak için harcadıkları gözükmektedir. Bu kanıya varılmasındaki en önemli etken ise son dönemde üniversitelerin rektör ve öğretim görevlisi düzeyindeki mensuplarının kamuoyuna yansıyan değerlendirmeleridir."

 

"BİLİM YUVALARI BİR PARTİNİN İDEOLOJİSİNE GÖRE ŞEKİLLENMESİN"

Son dönemlerde bazı rektör ve akademisyenlerin tartışmalara yol açan ve bilim insanı kimliğine yakışmayan açıklamalarından söz eden Ayhan Barut, şunları kaydetti:

 

"Adıyaman Üniversitesi  Rektörü Mustafa Talha Gönüllü, yine sosyal medya hesabından, 'Yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmanın, ateş tutmaktan daha korkunç olduğunu ve elini tutanın cehennem ateşi avuçlayacağını' paylaştı. Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, katıldığı bir televizyon programında, 'İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayındır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir, haramdır. Biz itaat ediyoruz cumhurbaşkanımızdır' ifadelerini kullanmıştır. Ayrıca üniversitelerde rektör ve öğretim görevlisi olarak görev yapan akademisyenlerin basında sürekli muhalefet aleyhinde değerlendirme yaptıkları gözlemlenmektedir. Bu kişilerin akademik ünvanlarındaki yükselmenin aynı süreç dahilinde değiştiği de ayrıca dikkat çekicidir. Üniversitelerde ders veren, araştırma yapan, bilimsel gelişmeleri inceleyen, gözlem ve deneyler yapan, konferans, kongre, sempozyum ve panel gibi faaliyetlere katılarak görev yürüten akademisyenlerin ünvan yükselmeleri çok kolay elde edilebilen bir süreç değildir. Gençliğin ve ülkenin geleceğini şekillendiren bilim yuvalarının, bir partinin ideolojisine ve yaşam biçimine göre şekillenmesine teslim edilmemesi gerekmektedir. Konunun araştırılıp gerekli tespitlerin yapılması ve mutlak önlemlerin alınması için Meclis Araştırması açılmasında yarar görülmektedir."

ETİKETLER : CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut rektörler üniversiteler sorunlar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول