vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Mesleki Lisesi Öğrencilerinin Avrupa Stajı KOMPANZASYON Eğitimi

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve personel hareketliliği projesi kapsamında 4 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini temsilen 20 öğrenci Portekiz’ de staj faaliyeti gerçekleştirdiler.
Bu haber 2018-11-07 21:05:12 eklenmiş ve 85 kez görüntülenmiştir.

Ülkemizde, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından genel koordinasyonu yürütülmekte olan Erasmus+ programı halen Avrupa genelinden 32 program üyesi ülkenin katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Ülkemizin de dâhil olduğu program kapsamında farklı alt başlıklarda projeler uygulanmaya devam edilmektedir. İlimiz de bu noktada programdan azami ölçüde yararlanmaya çalışmaktadır. Özellikle son yıllardaki verilere bakıldığı zaman ülke genelinde her alanda giderek artan oranlarda proje kabul ve uygulama kapasitesini yakalamış olduğumuz da görülmektedir.

Geçtiğimiz üç yıl içerisinde Erasmus+ programı kapsamında başta personel hareketlilik projeleri olmak üzere öğrencilerin dâhil olduğu projelerde de üst düzeyde artış olmuştur. Bu kapsamda mesleki eğitim alanında faaliyet gösteren okul ve kurumlardan öğrenciler yurt dışında farklı ülkelerde kendi alanlarında kısa ve uzun süreli stajlarını içeren projeler de hazırlanıp başvuruları yapılmış ve kabul edilerek uygulanmış ve uygulanmaya devam etmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına hazırlanan konsorsiyum projeleri ile de ayrıca il genelinde bulunan ve aynı alanda eğitim öğretim faaliyetlerini devam ettiren okullar bir araya getirilmekte ve bu okullardan öğretmen ve öğrencilerin programdan yararlanmaları sağlanmaktadır. .

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından 2017 yılı başvuru döneminde hazırlanan ve AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilerek 47.216€ bütçe tahsisi yapılan 2017-1-TR01-KA102-044302 sözleşme numaralı ve “Elektrik Alanı Öğrencilerinin Avrupa Stajı;Kompanzasyon Eğitimi” isimli Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği projesi ile bünyesinde elektrik-elektronik teknolojileri alanı bulunan Çukurova Elektrik MTAL, Kurttepe Şehit Ali Öztaş MTAL, Yeşilevler MTAL ve Adana MTAL liselerinin uygulama ortağı olduğu proje kapsamında da her okuldan 5 er olmak üzere 20 Elektrik alanı öğrenci kendilerine rehberlik eden 1 er alan öğretmeni eşliğinde Portekiz’in Braga kentinde üç hafta süreyle staj faaliyetleri gerçekleştirmişlerdir.

Hane ve işletmelerde kullanılan elektrik sistemlerinin düzenlenmesini sağlayan Kompanzasyon sistemlerine ilişkin güncel uygulamaları Portekiz’de gören öğrenciler staj yaptıkları işletmelerde birebir uygulamalar gerçekleştirerek işletmelerdeki personelin tecrübesinden faydalanmış ve kendi bilgi ve becerilerini de tanıtmış oldular.

 

22 gün boyunca Portekiz/Braga’da kalan öğrenciler 10 ayrı işletmede ikişer kişi olarak gerçekleştirdikleri staj faaliyeti kapsamında hem teknik eğitimin aldıkları alanın uluslararası boyutunu görme, alanda yapılan çalışmaları yerinde inceleme hem de farklı ülke kültürlerini tanıma imkânları olmuştur. Bulundukları ülkenin yerel özelliklerini tanımaları amacıyla kültürel faaliyetlere de katılan öğrenciler böylece özelde Braga ve Portekiz kültürü hakkında bilgi sahibi olurken genelde Güney Avrupa Bölgesi hakkında farkındalığa ulaşmış oldular.

Mesleki Eğitim faaliyetlerinin Adana düzeyinde uygulanmasından sorumlu olan ve projenin de sahibi olan İl Milli Eğim Müdürlüğü adına konu hakkında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Veysel DURGUN; Müdürlük olarak Mesleki eğitim faaliyetlerinin niteliğinin artırılması noktasında Güçlü Türkiye’nin nitelikli mesleki eğitim faaliyetlerinden geçtiğinin bilinci içerisinde olduklarını ve bu alanda gerçekleştirilen tüm çalışmaları yüksek hassasiyetle takip ettiklerini ifade etti.

 

ETİKETLER : Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve personel hareketliliği projesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kültür-Sanat haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول