vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Varlı, sınırlarımız kevgir haline geldi

Roportaj : Fatoş TEKBAŞ Adana MHP Milletvekili Muharrem Varlı Doruk Gazetesi’ne konuştu. Muharrem Varlı siyasete Devlet Bahçeli ile başladığını ve Devlet Bahçeli ile sonlandıracağını kaydetti.
Bu haber 2016-03-16 10:41:56 eklenmiş ve 547 kez görüntülenmiştir.

Kurultay’ın Devlet Bahçeli’nin istediği tarihte olacağını da sözlerine ekledi. Güneydoğu’da ki sorunlara dikkat çeken Varlı; Teröristlerle müzakere yaptılar. Terörisitlerle pazarlık yapılmaz. Terör açısından ülkemiz iyiye gitmiyor. Ekonomi ve işsizlik  ülkenin en büyük sorularının başında geliyor. Devlet işsizliği çözemedi, bu devirde geçinmek mucize oldu, diye konuştu.


Suriyeli mültecilere Türkiye’nin kapısını açtığını, vatan haini, hırsız, gaspçı, katil ve kanun kaçağınında Türkiye sınırından geçtiğini vurgulayarak, kapıların kevgir haline geldiğini söyledi. Önceliklerin Suriyelilere verilmesinin, sosyal adeletsizliğine de değindi. Ülkenin önceliği terör, ekonomi ve işsizlikle mücadele olduğunu altını çizen Varlı; işte bu yüzden AKP iktidarının öncelikle terör ve işsizlik konusuna bir çözüm getirmesi gerektiğini kaydetti. Çiftçilerin zor durumda olduğunu gübre, mazot, ilaç, tohum girdilerinin pahalı ve hayvancılık yapanlar için fiyatların yüksek olduğunu kaydetti.

 

Adana MHP Milletvekili Muharrem Varlı, Adana’ya çok sık geldiğini, halkla birebir görüştüğünü, halkın içinde olduğunu da sözlerine ekledi. Silinecek gözüyle bakılan tabanın sesi, tabanın adayı Muharrem Varlı son kurultayda Devlet Bahçeli’nin listesinden MKYK’ya girerek herkesi şaşırtmıştı. Muharrem Varlı Ankara’ya gelen Adanalıları her zaman misafir ederek, mecliste ağırlamasıyla da biliniyor. Muharrem Varlı özü sözü bir olmasıylada tabanın sevdiği milletvekillerinin başında geliyor.  Varlı, az ve öz konuşarak, taşı zamanı geldiğinde gediğine koymasını bilen ender vekillerin başında geliyor.

 

 

MUHARREM VARLI KİMDİR?             

 

Muharrem Varlı, 22 Nisan 1969'da Adana Ceyhan'da doğdu. Babasının adı Abdulkadir, annesinin adı Hatice'dir.

Eğitimci ve Çiftçi; Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. Serbest olarak çalıştı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Varlı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

3 Denimdir MHP Adana Milletvekilidir.

 

DORUK: Muharrem Bey Adana’ya kırgın mısınız, uzun zamandır sizi göremiyoruz?

 

VARLI: Yok ya hep Adanadayız. Size öyle geliyor, sizinle karşılaşmıyoruz. Yoksa ben her zaman Adana’dayım. Halkın içindeyim.

 

DORUK: Parti içi muhalifler bayrak kaldırdı ve kurultay istiyor, siz bu konuda neler söylemek istersiniz?

 

VARLI: Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli  Olağan Genel Kurultay’ın yapılacak takvimini açıkladı. 18 Mart 2018. Genel başkanımız MYK toplantısında özetle şunu söylemiştir. “57. hükümet döneminde Ecevit’siz ve MHP’siz hükümet kurma çabalarını unutmayalım. O gün tezgâhlanan oyunun bir benzeri, bugün bize yapılmak isteniyor” dedi. “MHP’siz bir Meclis arzu edildiğini” hatırlattı. “Seçimde milli irade üzerindeki operasyon başarıya ulaştı. Seçimin hemen ardından Sinan Ogan’ın MHP üyeliğinin iade edilmesi, oyunların bir göstergesi. Beni buraya ülkücü hareket getirdi. Ancak ülkücü hareket götürebilir. Onun dışındaki iradelere boyun eğmem” dedi.

Örneklerle açıkladığım gibi, olağanüstü kurultay geçmişinden bu yana istenen bir şey değil. Teammüllere aykırı, Milliyetçi Hareket Partisi’ne zarar verecek bir hareket. Olağan Kurultay başlayacak. İlçelerden başlayacak, büyük kurultaya kadar sürecek. Elbette kurultay istemeleri en tabi hakları.  Her şey zamanında olmalı. Lakin olağan kurultayda bunu yapabilirler.

 

 

DORUK: Siz kimi destekliyorsunuz?

 

 

 

VARLI: Ben Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile beraberim. Siyasete ben onunla başladım. Ya beraber noktalarız, yada beraber devam ederiz. Ama ben onunla birlikte devam etme kararındayım. Kurultayda da aşağı yukarı bunlar yaşanacaktır.

 

DORUK: Siz aynı zamanda eğitimcisiniz, bir yandanda ziraatin yapıldığı ilçeden geliyorsunuz ve birebir tanıksınız, çiftçilerin ahvali durumunu nasıl buluyorsunuz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VARLI: Çiftçilerle, üretim yapanlarla hep konuşuyorum. En çok şikayet edilen konuların başında girdi fiyatlarındaki artış geliyor. Gübre, mazot, ilaç, tohum ve hayvancılık yapanlar için yem fiyatına yetişmek mümkün değil.

Fiyat artışının bir çok nedeni var. Türkiye’nin girdilerin tamamında dışa bağımlı olması.Türkiye, tarımsal girdilerini ithal etmek zorunda. İkincisi, bu ürünler üzerindeki vergiler. Özellikle, mazotta katma değer vergisi, özel tüketim vergisi nedeniyle Türkiye’de çiftçiler dünyanın en pahallı mazotunu kullanmak zorunda kalıyor.

Üçüncüsü tarımsal girdilerde örneğin; tohumda, ilaçta birkaç şirket tüm dünyayı elinde tutuyor. Böyle olunca fiyatı da istedikleri gibi belirleyebiliyorlar. Türkiye bir tarım ülkesi, bunun çözümü içinde kafa yormalıdır.

Çiftçilerin durumu hiç iyi değil. Göya gübredeki zamı indirdi.  Dünyanın en pahalı mazotunu Türk çiftçisi kullanıyor.  Mazot’un rafineri çıkışı 1 lira.  Ama çiftçilere çok yüksekten veriliyor. Hükümetin gübre ve mazot  girdilerinde iyileştirme yapması gerek. Maliyet  çok yüksek

 

DORUK:  Adana da bazı iddialar, Devlet Bahçeli’nin sizi sildiği yönünde idi.  Herkesi şaşırtarak Devlet Bahçeli’nin listesinden MKYK’ya seçildiniz. Ardından yeniden 1 Kasım seçimlerinde listeye girerek milletvekili seçildiniz, duygularınızı alabilir miyiz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VARLI: Adana da bazı muhalefet yapanların beklentisi idi, boşa çıktı. Tabanda öyle bir sıkıntı yok. Biz tabanla hep biriz. Milliyetçi Hareket Partisi tabanı bizi sever. Milliyetçi Hareket Partisi tabanına hizmet etmeyi seviyoruz. Tabanla içiçeyiz, genel başkanla birlikte dik duruyoruz. Başkada bir özelliğimiz yok.

Genel Başkan bu kararı alırken elbette kendi de bir kritik yapmıştır bizi seçerken.

 

 

DORUK: Ankara’da yaşayan bir Adanalı olarak nasıl bir Adana hayal ediyorsunuz?

 

VARLI: Adana’da işsizliğin bitmiş, dev fabrikaların bacalarından yeniden tüten, ekonomisi İstanbul’dan sonra en canlı ekonomi olan bir il olmasını istiyorum. Turizm’de Antalya da boy ölçüştürecek düzeyde olması gerekiyor. Yumurtalık ve Karataş’ta ki turizm  yatırımlarını canlandırabilirsek Antalya’yla boy ölüçüşebiliriz. Adana gerçek anlamda turizm potansiyeli olan bir il haline gelir. Bacasız sanayi tüter.  Allah bize iktidar olmayı nasip ederse, inşallah bunu gerçekleştiririz. Adanalılara borcumuz olsun.

 

DORUK: Türkiye bir yandan törerle mücadele ediyor bir yandan sürekli mültecilere kapı aralıyor. Bunun artıları ve eksileri size göre nasıl yorumlayabilirsiniz?

 

VARLI: Yani özellikle Işid terör örgütü, Suriye’de göçmenlerin içinde yer bulabiliyor. Dolaysıyla sınırlarımız bu şekilde kevgir haline dönüyor. Giren çıkan belirsiz. Yukardada belirttiğim gibi, orada vatan haini, hırsız, gaspçı, katil elini kolunu sallayarak kurtulmak için sınırlarımızdan geçiyor.  Oradan vasıflı değil aynı zamanda kanun kaçağı insanlarda  sade vatandaşların içine karışarak sınırımızdan içeriye geçiyor. Kontrülü  sağlamak zor oluyor. Bu aşamada denetim daha da zor. Terörle mücadele daha da zorlaşıyor.  Dediğim gibi orada aranan katil, oradan aranan vatan hani, terörist Türkiye geçerek meşru hale geliyor. Türkiye’de işsizliği artırıyor.  Allah yardım etsin, kimseyi vatansız etmesin. Zor bir olay.

Üç milyon mülteci şu an ülkemizde. Zaten bir işsizlikle mücadele erken, birde mültecilerin karınlarını doyurmak, onlara yer açmak durumundayız. Bir tarafı tamir ederken, diğer taraftaki yarayı iyileştirmeden yeniden kanatıyoruz.  Biz geçmişten gelen köklü bağlarımız, geleneklerimizle kapılarımızı açıyoruz. Onları uydu kentler yaparak koruyabilirdik. Ve dışardan basını davet ederek onları tüm dünyaya gösterebilirdik. Ama şimdi içimizde, kültürel  fark, yaşayış, sosyal doku zaman zaman uymuyor. Elbette hepimiz Elhamdülüllah müslümanız, ama önce kendi vatandaşımızı, kendi halkımızı koruyup, kollayıp, rehabilite etmek, sonra onlara yardım etmeliyiz diye düşünüyorum. Şimdi onlar istihdam ediliyor.  Bizimkiler dışarda kalıyor. Umarım daha kötü senaryoları bu millet okumaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DORUK: Önceliği hep Suriyelilere verilmesi doğru mu?

 

VARLI: Dediğim gibi, uydu kentler, güvenli çadır bölgeleri oluşturarak  onları orada barındırmak ve içimize almamak lazım.  İşsizlik ve terörü artırdığı bir gerçek. Mültecileri konuk ederken, Türkiye’nin gösterdiği olağanüstü çabaları batının takdir etmesi gerekiyor. Görüyorsunuz, artık zaman zaman istenmeyen hadiselerde yaşanıyor. Gönül isterki savaşlar olmasın, barış egemen olsun.

 

DORUK: Hükümetin gidişatını beğeniyor musunuz?

 

VARLI: Beğenmiyoruz. Özelikle teröre verilen taviz, Türkiye’nin yaşadığı en büyük sıkıntılara  sebeptir. Teröristlerle müzakere yaptılar. Terörisitlerle pazarlıklar yapılmaz. Terör açısından ülkemiz iyiye gitmiyor. Ekonomi ve işsizlik  ülkenin en büyük sorularının başında geliyor. Devlet işsizliği çözemedi. Yapılan istatistiklerde Şırnak 1.nci, Adana işsizlikte ikinci oldu.  Bir insan aç ise, her türlü fenalık beklenir. Halkın refahını iyileştirmek lazım.  Milliyetçi Hareket Partisi inşallah iktidar olursa, sosyal uçurumun açılmasına izin vermeyeceğiz. Makası daraltacağız.  Yolsuzluk ve ve israfı kökten sileceğiz.

 

 

DORUK: Adanalılara vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

 

VARLI: Adanalılara hizmetin en güzelini hak ediyor. İnşallah dediğim gibi narenciye sektörü, çiftçimiz, işsiz dolaşan insanlarımızın sıkıntılarına care bulunur. Adana’nın sosyal yaşamı ve refahı  düzeyi artar diye ümit ediyoruz. Adana geçmişte Türkiye’yi doyururdu.  Türkiye Adana’ya hep imrenerek bakardı. Ekonominin, sanayinin, tarımın ve sanatın üretim merkezi idi.

14 yılda bunların hepsi mazi oldu. İnsan en çok bu parlak geçmişine üzülüyor.

Son mesajıma şunu ekleyin.

Türkiye'nin kalbi Ankara'nın yüreği Kızılay'da terör çirkin yüzün bir kez daha gösterdi. Onlarca vatandaşımız hayatını kaybetti. Hepsine Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ise başsağlığı diliyorum.

 

 

 

 

 

           

 

 

 

ETİKETLER : Adana KHP milletvekili Muharrem Varlı Terör sınır kevgir Fatoş TEKBAŞ
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yaşam haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول