vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Seyhan'da işçilerin yüzü Karalarla güldü

Seyhan Belediyesi’nde 295 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Bu haber 2016-04-04 20:31:30 eklenmiş ve 338 kez görüntülenmiştir.

Seyhan Belediyesi'nde 295 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Buna göre, ücretlere toplamda yüzde 20.47 oranında zam yapıldı.

CHP Genel Sekreteri Sayın Kamil Okyay Sındır ve CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut'un da hazır bulunduğu Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni'nde konuşan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Benim hayatım hep zorluklarla mücadele ederek geçmiştir. Hep işçi dostu olarak geçmiştir, hep çalışandan yana, emekten yana, emekçiden yana olmakla geçmiştir. ve bu benim hayatımın sonuna kadar böyle geçecek" dedi.

DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası ile Seyhan Belediyesi arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen törenle imza altına alındı. Seyhan Belediyesi'nde çalışan 295 işçiyi ilgilendiren ve 2 yıllık bir dönemi kapsayacak Toplu İş Sözleşmesi'nde ücretlere toplamda yüzde 20.47 oranında zam yapılması öngörüldü. Taban ücrete yüzde 28 zam yapıldı. Sosyal haklarda yüzde 15'e varan oranda zam yapıldı.

Toplu Sözleşme görüşmelerine ilk kez 'işveren' sıfatıyla oturan Başkan Karalar'ın isteği doğrultusunda 'sosyal haklar' bölümünde çalışan lehine yeni maddeler eklendi. İşte Başkan Karalar'ın talebi doğrultusunda sözleşmeye eklenen o maddeler şöyle: 

"Aile içi şiddete başvuran işçinin ücretinin yarısı eşin talebiyle mağdur olan eşe ödenir. 1989-1992 yıllarında taşeron olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışırken kadroya alınan işçilerin emekliliği hak etmeleri durumunda o döneminde kıdem tazminatı hesabına dahil edilmesi karara bağlandı. Çalışanın eşi, çocuğu, kardeşi, anne ya da babası bir sağlık kuruluşunda tedavi amaçlı yatıyor ise bu durumu belgelendirmesi durumunda 5 iş günü ücretli refakatçi izni verilir. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda çalışanın ücretine birinci yıl net 200 TL, ikinci yılda 220 TL ek ödeme yapılır. Engelli çocuğu olan işçilere her engelli çocuk için her ay bürüt 150 TL Engelli Yardımı ödenir. Kaynana ve kayınbaba vefatlarında çalışana 3 bürüt maaş ödenir. İşçi ölümünde 4 maaş ek ödeme yapılır. Çalışanın çocuğunun yüksekokula devam etmesi halinde yapılacak yardım miktarı sendikanın önerdiği taslakta bin 200 TL iken Başkan Karalar bu oranı yükseltti. Buna göre çocuğu yüksekokula giden çalışanlara birinci yıl için bin 500, ikinci yıl için bin 700 TL fark ödenmesi karara bağlandı. Bu farklar sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte çalışanların ücretlerine yansıtıldı."

"SOSYAL DEMOKRAT ANLAYIŞLA DİĞERLERİNİ KARŞILAŞTIRIN"

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde yaptığı konuşmada işçilere birlik beraberlik mesajı verdi. Başkan Karalar, "Sosyal demokrat anlayışla, emekten yana insanların imzaladığı toplu sözleşmelere bakın, bir de önceki dönemlerde imzalanan toplu sözleşmelere bakın. Farkı çok net göreceksiniz. Biz birlikte çalışacağız, biz birlikte başarılı olacağız. Bu şehir hepimizin. Belediyede yaptığımız hizmetlerle aslında kendi şehrimize hizmet ediyoruz. Çünkü biz bu şehirde yaşıyoruz. Yaptığımız hizmet de doğal olarak kendimize yaptığımız hizmettir" diye konuştu.

Seyhan Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi imza törenine katılan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır kendisinin de geçmişte belediye başkanlığı yaptığını belirterek, "Çalışma barışı çok önemlidir. Çalışma barışının sağlandığı kurumlarda herkes mutlu olur. Hem çalışanlar, hem idareciler hem de o şehirde yaşayanlar mutludur. Seyhan Belediyesi'nde çalışma barışının en iyi şekilde yaşandığını görüyorum. Hepinize çalışmalarınızda başarılar dilerim" dedi.

 

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Toplu İş Sözleşmesi imza töreninin ardından beraberindeki CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ile birlikte Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı makamında ziyaret etti. Genel Sekreter Sındır, Başkan Karalar'la çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

ETİKETLER : Seyhan Belediyesi Toplu Sözleşme işveren Başkan Karalar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yaşam haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول