vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Başkan Sözlü, Çukurova İlçesi’nin muhtarlarıyla buluştu

Başkan Sözlü: “Yaban hayatı sorununa çözüm sağlarken, 405 dönümlük temalı park kazandıracağız.”
Bu haber 2016-04-11 21:32:37 eklenmiş ve 314 kez görüntülenmiştir.

Yaban hayatı mağduriyeti son buluyor 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova İlçesi’nde imar sorunlarına hak, hukuk, adalet ilkeleri ekseninde çözüm sağlamaya çalıştıklarını belirtip, Seyhan Baraj Gölü çevresindeki 4 bin 48 hektarlık Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda hak sahiplerinin 10 yıllık mağduriyetine son verecek planlamaları tamamladıklarını söyledi. Sonuçlandırılan planlamayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayına sunduklarını kaydeden Başkan Sözlü, “Yaban hayatı sorununu çözerken, bu bölge içinde yer alan 405 dönüm arazide Merkez Park’tan daha büyük temalı parkı Adana’ya kazandıracağız” dedi.


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Park Zirve Tesisleri’nde organize edilen Muhtarlarla İstişare Toplantısı’nda Çukurova İlçesi’nin muhtarlarıyla bir araya geldi. ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda söz alan muhtarlar belediye hizmetleriyle ilgili
memnuniyetlerini ve taleplerini dile getirdi.


ADANALILAR, KAYBOLAN YILLARI TELAFİ EDEYİM DİYE YETKİ VERDİ”
Çukurova belediye meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda muhtarlara hitap eden Başkan Hüseyin Sözlü, imar düzenlemeleri üzerinde durdu. İmar uygulamalarını hak, hukuk, adalet ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak yürüttüklerinin altını çizen Başkan Sözlü, “Adanalılar, kaybolan yılların telafisi için bana yetki verdi. Biz de kimseyi kayırmadan, kimseye husumet gütmeden, şehir planlaması ahlakına sadık kalarak bunu sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

ÇUKUROVA’DA YABAN HAYATI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Başkan Sözlü, Çukurova İlçesi’nde Güzelyalı, Karslı, Kurttepe, Kenan Evren mahallerinde binlerce apartman, işyeri, villa, okul ve resmi kurum binasını içine alan 4 bin 48 hektarlık
Seyhan Baraj Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’yla ilgili sıkıntılara son verecek imar planı çalışmalarını tamamladıklarını bildirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin bu bölgedeki çalışmasını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayına sunduğunu ifade eden Başkan Sözlü, Ankara’dan onay gelmesi halinde planı Büyükşehir Meclisi’ne ulaştıracaklarını ve nihai sonuca ulaşacaklarını anlattı.


MERKEZ PARK’TAN DAHA BÜYÜK TEMALI PARK
Sözlü, “Çalışmalarımızda hak, hukuk, adalet ilkelerine riayet ederek, ne birini ödüllendirdik, ne diğerini cezalandırdık. Yaban Hayatı Geliştirme Sahası sorununu çözerken, Çukurova Kaymakamlığı’nın bulunduğu bölgede de 405 dönüm alan ortaya çıkardık.  Burada Merkez Park’tan daha büyük bir temalı park oluşturacağız. Çukurova Kaymakamlığı’nı da oradan kaldırmak istiyoruz. Bu parkımız Çukurova’nın kıymetini daha da artıracak” diye konuştu.

“SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET EDİYORUZ”
İmar planlamaları ile ilgili sorunlara çözüm sağlarken belediye olarak sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerinin altını çizen Başkan Sözlü, Şambayadı, Esentepe, Kabakasal ve Kireçocağı mahallelerini kapsayan bin hektarlık sahada 1/5000’lik plan revizyonunu da yaptıklarını kaydetti. Başkan Sözlü, bu bölgede geçmişteki planlamalardan dolayı dava konusu yapılan 726 dönümlük hazine arazisini satın almak için gereken Meclis kararını alarak, sulhnameyi hazine yetkililerine sunduklarını belirtti.
Başkan Sözlü, Seyhan Baraj Gölü kıyısında halkın ortak kullanım alanı olan Adnan Menderes Bulvarı’nda yenileme çalışmalarına başlamak için de DSİ ve Hazine Müsteşarlığı’ndan tahsis beklediklerini anımsattı. Sözlü,  Göl Mahallesi’nde kentsel dönüşüm planlamalarının da son aşamaya geldiğini sözlerine ekledi.

 

ETİKETLER : Çukurova muhtarlar Büyükşehir Hüseyin Sözlü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yaşam haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Öneriler
İp Tv
Öneriler
sex shop

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول