İbis Otel'in isteği


Bu makale 2016-01-30 22:14:00 eklenmiş ve 676 kez görüntülenmiştir.
Yumoş_Minik Tekbaş

Önce Facebook’ta noktasına virgülüne dokunmadan paylaştığım, yazı aynen aşağıdaki gibi yer vermek istiyorum.

ÇOK ÖNEMLİ!!!
CAN DOSTLARIMIZ SOKAK KÖPEKLERİ BU OTELİN MÜŞTERİLERİNİ RAHATSIZ EDİYORMUŞ...


Olay şöyle gelişti. Büyükşehir Belediyesi Hayvan barınağından beni aradılar. Bir beyaz diğeri siyah iki köpek, otel müşterilerini ve çalışan personeli rahatsız ediyormuş. Barınağa şikayet etmişler. Barınak görevlisi, Oradaki köpeklere bakmamı istedi. Gidip baktım. Bir tane sokak köpeğimiz çalı şeklindeki ağaçcıkların arasına girmiş her şeyden habersiz uyuyordu. Kendisine seslendim tınmadı bile. O köpek için ben yabancıydım. Eğer o hayvan saldırgan olsaydı, daha kokumu alır almaz saldırıya geçerdi ki…
Böyle bir şey olmadı.
***
Biliyorsunuz Adana bir ara çok soğudu. Bu hayvancıklar otelin kapısındaki paspasa uzanmışlar. Sen misin uzanan. Oradan geçen kağıtçılara havlıyorlarmış. Müşteriler rahatsızmış… tabi barınağa şikayet edilerek, bu köpeklerin acilen buradan alınarak her hangi bir yere verilmesi istenmiş.
Hem güvenlik görevlisine, hemde otelin genel müdürüne çok dil döktüm. Bu hayvanların kendilerine bekçilik yaptığını, başkada bir rahatsızlık vermediğini söyledim. Müdür; "Nuh dedi, peygamber demedi." "İlla bunlar buradan gidecek" dedi. Müşterileri gece havlamalardan rahatsızmış.
"Beyefendi burası sokak, bu adamlar sokaktaki hayvanların sesleriyle nasıl rahatsız olurlar ki," diye sordum.
Müdür çığrından çıktı: "İlla birileri bu hayvanları zehirlesin mi" diyince, hemen barınağı arayarak : "Acilen bu hayvanları buradan alarak Merkez Parka bırakın, zehirlenme tehlikeleri varmış" dedim.
Otel görevlisine, otelinizin çevresine lütfen duvar çekin, kapıyı açık bırakırsanız hırsız girer" dedim. Daha da küplere bindi. Adana'da 100 tane otel var, sokak köpekleri her yerde, ama ilkkez bu fotoğraftaki otel genel müdürü sokak hayvanlarını tehdit görüyor. Sözde Türkiye'de köpekle müşteri kabul eden otelmiş. Kendi köpeği de varmış. Sizden ricam bu fotoğrafı paylaşarak, bu otele gidecek hayvanseverleri uyarmak... Ertesi günü barınak görevlileri gitmiş ama canlarımızı yakalayamamışlar. Canlarımızın hayatı orada tehlikede... Hemen Celal Bayar Köprülü Kavşağı yanı. Haber edeyim dedim siz dostları... bu hayvancıklarımızın başına bir şey gelirse, orada görev yapan ve Genel müdür sorumludur. Otelin çevresine duvar örülürse, hayvanlar giremez, ama çevresi açık... lütfen paylaşalım, bu otel Türkiye'nin bir çok illerinde var.

 

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaştım. Tam 420 paylaşım, yüzü geçkin yorum, yüzü geçkin beğeni aldı. Sorun çözüldü mü, hayır. Bu yazıda hakaret yok, yorum yapanların klavyesini de bağlayamam.
Bazıları şüpheye düşmüş. Benim bu otelle ne alıp veremediğim var. Telefon kayıtlarına baksınlar. Beni arayan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı. Yıllar önce Dohayko Seyhan belediyesine bir yazı yazarak, beni görevlendirdiğini söylemiş.  Geçen hafta gidip o köpeklerin orada olup olmadıklarına baktım, hayvanlar yerinde yoktu. Amacım, otel görevlilerini bu olaydan caydırmaktı. Sokak hayvanlarına yaşam alanları açmak…bakalım bu işin sonu ne olacak?
Kendilerine örneklerde verdim. mesala Adana Adliyesine rahatlıkla bahçesine sokak köpekleri giriyor.
Kimsede şunu tutun atın demiyor. Sonuçta adalet onu da ilgilendiriyor. Altınkoza A.Ş, Adana Ticaret Borsası örhnek verirsem çoğalır. kapılarının önüne gelen köpeklerden bu kurumlar rahatsız değil.
Otel görevlileri 2 kulübe yaptırsaydı, bizde o fotoğrafları paylaşır, reklamını yapardık. Ne iyi olurdu. böyle yer alması hiç hoş olmadı. Üstelik köpekle müşteri kabul eden tek otelmiş, ironiye bakar mısınız...
Umarım bu hatalarından dönerler.

KEŞKE HERKES CAHİT
BAŞARAN GİBİ OLSA

Üç yıl öncesine kadar Seyhan Belediyesi ile çok güzel çalışmalara imza atıyorduk. Hayvanların başına bir şey gelirse, kaza, yaralanma gibi durumlarda hemen Seyhan Belediyesi’nden Ali bey’i arardım. İmdadımıza gülen yüzüyle Cahit Başaran koşardı. Hiçbir zaman onu asık suratlı göremezdik.

Belediye şunu bilmeli.
Sokak hayvanlarına besleme yapacaksanız, öncelikle sokak hayvanlarını çok iyi tanıyor olmanız gerekiyor.
Sokak hayvanlarını sabah hiçbir yerde bulamazsınız, bir köşelerine çekilip uyumuşlardır.
Onları öğleleyin de göremezsiniz. Ancak ikindi vakti yerlerinden çıkar, yemek ararlar.
Yani demem o ki…
Bu işte çalışacak insan çok özverili olmalı. Artık hayvan beslemek, hayvan bakmak bir kültür. Toplumun yarısından fazlası köpek  veya her hangi bir hayvan bakıyor. Kedi, kuş, kaplumbağa veya tavşan gibi…
Belediye başkanları da bu hayvanseverlerin oylarına talip. Hayvansevenler genelde eğitimli insanlar.

Sokak hayvanları gece  yarısı da koloniler halinde kimse olmadan tur atarlar.
Allah öyle yaratmış.
Belediye çalışanları için çöp ve hayvan işlerine bakmak angarya bir iş demek.
Ama Cahit Başaran gerçekten hayvan seviyor. Onlar için koşuşturuyor. Eğer onun mesai saati ayarlanmaz ise, hayvanlar aç kalır, ve hiçbir işe yaramaz. Şikayetler artar, belediye başkanını da canını sıkarlar.
Benden söylemesi.
Lütfen, Cahit Başaran’a destek olun ve bu işi sevdiği içinde amirleri bu arkadaşımıza ödül vermelidir.
İyi ki devlet kadrolarında hayvan seven ve hizmet eden Cahit Başaran gibi seven görevliler var. Dileğimiz bu sayıların artması. Başkan Karalar’ın duyarlı olduğunu biliyoruz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler