Şu Zabıtalar


Bu makale 2016-05-15 21:44:01 eklenmiş ve 419 kez görüntülenmiştir.
Fatih Tekbaş

Vatandaş kaldırımda yürüyememekten şikayetçi. Esnaf birbirinden şikayetçi. Adana’da kaldırımlar işgal altında. Medeni şehirlerde bu durum yok. Önce yayaya öncelik tanınıyor. Mesela Ziyapaşa Bulvarı düne kadar sakindi ve kimse rağbet göstermezdi. Şimdi maşallah’ı var.  Cazibe merkezi oldu. Lakin bu işi yaparken nedense yola taşmak, yola çıkmak, yoldan çıkmak hoşlarına gidiyor. Yeterki para kazansınlar. Bir de kışın muşabbalarla çeviriyorlar. Ziyapaşa Bulvarı’nda iki insan yanyana zor yürür. Yeterki belediye para kazansın. Bu vatandaş yarın sana oy vermeyecek mi Sayın başkan.

Bunları yazınca kötü olmayalım. 153  harekete geçirdin, ama 153 gelen şikayetlerden kaçı haber oldu, merak ediyorum. Mesela Kızılay Kan Merkezi’nin olduğu sokak, okul bulunmasına rağmen orada kaldırım yok, yürüyemezsin. Bu caddeye Seyhan Belediyesi bakıyor. Örneğin, Pandora Sokak, eğer kaldırım varsa beri gelin, burayada Büyükşehir bakıyor. İsteyen istediği gibi, kaldırımlarda yürümek cesaret ister. Ne yaşlısı, ne çocuk nede engelli burada yürüyebilir.

Gelelim 64003 Sokağa. Bu sokağa da Seyhan Selediyesi bakıyor. Hergün yaşlı babamı ablam parka götürüyor, kaldırım yok, babamı adeta sürüklüyor, Allah korusun bir düşse, bir yeri kırılsa, mümkün değil iyileşemez, 83 yaşında.

Peki belediye başkanları bu caddeleri görmüyor mu? Hani nerede kaldırımlar, boş mu? Varda biz mi yürümüyoruz. Araçların arasından yol alıyoruz.

Neyse bunu da geçtik. Mücahitler Caddesi var. Allah aşkına başkan sabahları şöyle bu cadde üzerinde tebdili kıyafet edinsin ve 4 . Murat gibi bir gezi versin.

 Oradaki oto tamircileri arabaları kaldırımlara sereserpe seriyorlar, mazallah bir yan gözle bakıver, gözlerini oyarlar alimallah. Kaldırım babasının tapulu malı. Burayı denetleyen bir tane zabıta bulamazsınız. Güzelim kaldırım işgal altında.                 

Bir büfe var, bütün mallarını iki üç metre yaymış teşhir etmiş, kaldarım babasının malı ya...

Herkes keyfine göre takılıyor. Denetim, şikayete bağlıyor yapılıyor. 

Bir bakkal var, Osman Özçete’ye ait. Zabıtalar burayayı kafaya takmış, yandaki dükkan görünecek. Yandaki dükkan görenecekte, Osman Özçete küçük dükkanına ekmek büfesini ve diğer malzemelerini daracık dükkanına sokacak. Madem yasak, herkes için yasak getirilsin, madem o koyuyor, bu da koymalı..

Nasıl ama. Bana göre hepsi kalkmalı, ama illa herkes çiçeğini iyice teşhir edecek, millet görecek, sonra zabıtayı dakka bir arayacak Osman Özçete’nin başına salacak. 

Burası Adana...

Olur mu olur.

Bazı yerlerde kantarın topuzu kaçmış, bazı yerlerde ise hakkaniyet aramak, hak hukuk aramak boşuna...

Zabıtalar neye göre hareket ediyor, ellerinde bir genelge  var mı?

Varsa, kendileriyle gezelim, yasalar herkesi bağlıyorsa, bu işi bir düzene sokalım. Burası büyükşehir ve kent estetiğinin içine ediliyor.

Şu kafelerden de para kazanacağız , diyerek kaldırım işgaline de bir son versinler. Yaşlılar, pusetliler, çocuklar yürüyecek yol bulamıyorlar. Bir kaçtane merkez yerden örnek verdim, eğer çarşıya çıkıp gezip, fotoğraf çekip, sosyal medyada yayımlarsam, alimallah Zabıtalar göreve çıkamaz. Şu işi doğru dürüst yapın. Adil olun, adil... 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler