Harun Kolçak ve iki yüzlülük


Bu makale 2017-07-27 20:01:53 eklenmiş ve 459 kez görüntülenmiştir.
Yumoş_Minik Tekbaş

Harun Kolçak sevdiğim sanatçılardan desem, yalan söylemiş olurum. Ama şarkılarını zamanın ruhu nedeniyle dinlemiştim. Güzel besteler ve şarkılar üretti. O da sahne gösterileri arasında var olabilmek ve kendini göstermek için epeyce mücadele verdi. Babası çok ünlü bir sinema sanatçısı Eşref Kolçak olmasına rağmen. 

Gel zaman git zaman, ünlü şarkıcı Murat Göğebakan gibi hastalandı. Sanatçılar hastalanınca bir feylesof gibi üretirler. Murat Göğebakan’da üretti. 

Harun Kolçak’ta bu dünyayı terketmeden önce insanların iki yüzlülüğünden dem vurdu. Öfkeli gittiğini düşünüyorum. Sağlıkta değer verilmezken, ölünce badem gözlü yapılmasını içine sindiremiyordu. Bende öyleyim. 

Hayat manifestosunu öyle güzel özetlemiş ki, insanların iki yüzlüğünü, riyasını haykırmış. Şapka çıkarmamak elde değil.

Sosyal medya hesaplarını 7 yıldır kullanıyorum, daha bir tane Harun Kolçak şarkısını paylaşanı görmedim. Öldü yaaa…

Herkes onu kanatsız melek ilan etti.

Harun Kolçak’ı asıl rahatsız eden işte bu riya, bu iki yüzlülük. Hayvanları gerçekten çok sevdiği için, onun bu hayat gustosunu  (Vasiyetim) alıntılamadan edemedim. Belki yaşarken bir şeyleri değiştirmedi ama bu veda yazısı, umarım bazı insanlara ders niteleğinde olur. 

 

VASİYETİM:

Bütün organlarımı bağışladığım için büyük ihtimalle öldüğümde beni size poşetle verecekler. O yüzden fazla kurcalamayın.

Cesedimi o poşetle toprağa gömüp üzerine bir ağaç dikilmesini istiyorum. Mezar taşı isim falan istemiyorum.

Ne cenazemde ne de sonrasında 3 üydü 7 siydi 40 ıydı gibi bahanelerle yemek falan vermeyin. Yok şunu çok severdi, yok canı için yiyelim gibi saçmalıklarla karnınızı şişirmeye bahane aramayın. Siz etli pide yiyin diye ölmedim ben. Benim canım için yediğiniz her lokma boğazınızda kalır. 

Bilesiniz.

Öyle mevlit falan bahanesiyle hatim indirmeye arkamdan iyiliğim için dua falan etmeye kalkmayın, yaşarken yapmadığınız iyiliği, ölünce yapmaya kalkmayın.

Yemem.

İlla birilerine yemek vermek isterseniz sokak hayvanlarına verin. (bu en net isteğimdir.)

Benim malım kıymetlidir hiçbir eşyamı bir tanıdığa vermeyin. Giysilerimi aşevine yada sosyal hizmetlere verin. Diğer eşyalarımı atın yada yakın. Benden geriye hiçbir şey kalmasın. 

Beni tanıyanlar iyi bilir ki biraz fazlaca açıksözlüyümdür. O yüzden gönlüm ister ki hepinizden önce öleyim. Sonraya kalıpta kimsenin ölüsüyle falan uğraşamam.

Arkamdan istediğiniz kadar atıp tutabilirsiniz artık, rahat olun. Sizinlemi uğraşacam, ne güzel ölmüşüm.

Ve... evet, hayvanları insanlardan daha çok seviyorum, Aha buda kapak olsun.

 

LÜTFEN DİKKATE ALINSIN..

Harun Kolçak

 

***

Bu sözün üzerine söz tanımıyorum. 

***

Farklı olmak ve 

fark yaratmak!

Adıyaman Besni ilçesinde İbrahim Aslantürk diye bir arkadaşımız var. Eşi ile birlikte kendilerini bu canlara adamışlar. Yaşam biçimi haline getirmişler. Ya onlar orada olmazsalardı!!! Bu canların hali nice olurdu. Allah bazı yerlere bazı özel insanları görevlendiriyor diye düşünüyorum. İbrahim Aslantürk ve güzel eşi de bunlardan sadece iki tanesi…

Noktasına virgülüne dokunmadan geçtiğimiz gün sosyal medya hesabında paylaştığı bir yazıyı sizlere alıntılıyorum. Ben kısa öyküyü okurken yüreğim ıslandı.

***

“Gariban, zavallı çok çok masum bir can bu. 

Bu çocuğu Kahramanmaraş'tan sepetli motorsiklet'e bindirilerek 4-5 sene önce Besni'nin bir köyüne getirilmiş. Sonra işlerine yaramayınca getirip besni merkeze atmışlar 3 sene önce..

Yaklaşık 2 yıldır biz bakıyoruz. Araştırdık kimin olduğunu , gidip getirenlere alın yazık dedik, yok ne yapacağız işimize yaramaz dağda durmuyor dediler. Aradan zaman geçti yılda 2 defa doğuruyor, her doğurduğunda yavrularını barındırmıyorlar. Son doğumunu hatırlayanınız olacaktır. 

Kalsiyum eksikliğinden nerdeyse ölüyordu , 1 ay boyunca hem elimizle besledik, hemde tedavi ettik. 

Gelip serum bağlayan veteriner bu köpek bir daha doğurursa çok riskli ölebilir dedi. Çok iyi bakılması lazım dedi. Bundan 1 ay önce köyden biri gelip bu anneyi yakalamaya çalışıyormuş, haber verdiler gittim. 

Ne yapacaksın dedim ? Bunu alacağız iyi bir erkekle çiftleştirip yavrusunu alacağız dedi! Sonra dedim? Ya köyde bırakır orda bakarız yada sana getiririz dedi. ? Bende bu damızlık değil besleyeceksen! Kısırlaştır seve seve götür dedim ! Bana yavruları lazım dedi. Velhasıl yol verdim. 

 

BUGÜN yine yakalamaya çalışmışlar bu anneyi! Bu annede insancıl değil ve çok akıllı kimsenin yanına dahi yaklaşmaz kaçar gider. Çok çok akıllı hemen hissediyor. 

Bu gün belediyede de çalışan köpek toplayıcısıyla tesadüfen konuşurken duydum, sen uyuşturucu at düşsün bizde alıp gidelim diyordu. Ben adamla konuştum durumu anlattım, işte Doğum yaparsa tehlikeli, yazık, yapmayın diye ! 

Adam bana telefonda diyor ki o köpek bizim biz getirdik, sen istesende, İstemesende alacağım, sen ne dersen boş..

Bunu söyleyende Besni'nin en serseri en pislik insanları, köpek çoğaltıp satan, borca adam vuranlardan. 

Pislik olmasına güvenerek, alacağız dedi. Yarına bırakamazdık !

Zavallı anneyi kurtarmak için önce CAHİDE - Canlı Hayatını İyileştirme Derneğini aradım, getirsek ? Kısırlaştırır mısınız dedim! Sağolsunlar hiçbir zaman ikiletmediler tabii dediler. 

Hemen Belediye Başkan yardımcısı Mustafa beyi araç için aradım tamam dedi. Bindirdik götürdük. 

Geride iki yavrusu kaldı onlarda çok üzgün, umarım hemen iyileşir anne ve yavruları kavuştururuz ebediyen. İlk resimde ( boynunda ip olan) yüzünü saklıyor çocuk gibi o kadar ürkek ve zavallı ki. 

Tekrar tekrar CAHİDE - Canlı Hayatını İyileştirme Derneğine teşekkürler. Anneyi alınca yine paylaşırım.”

İbrahim Aslantürk Besni/Adıyaman

***

Umarım iyi haberleri gelirde, onu da sizlere duyururum. Herkes bir canlıya elini uzatsa, sahile vuran milyonlarca deniz yıldızı gibi, biri denize atılsa, atılanlar için yşamla buluşmak demektir. İbrahim Aslantürk’te kendince çabalarıyla Güneydoğu’da fark yaratmaya ve örnek olmaya devam ediyor. Allah yar ve yardımcısı olsun. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Anket
Adana Belediyelerinden Hangisinin İcraatlerini Daha Çok Beğeniyorsunuz ?
Seyhan Belediyesi
Çukurova Belediyesi
Ceyhan Belediyesi
Kozan Belediyesi
Pozantı Belediyesi
İmamoğlu Belediyesi
Saimbeyli Belediyesi
Aladağ Belediyesi
Feke Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Yüreğir Belediyesi
Sarıçam Belediyesi
Yumurtalık Belediyesi
Karataş Belediyesi
Tufanbeyli Belediyesi
Karaisalı Belediyesi

Adana doruk Gazetesi
© Copyright 2013 Tüm hakkı www.adanadoruk.com'a aittir..
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Work and Travel
Yurtdışı Eğitim
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Öneriler
Öneriler